Partimiz, “Biz Amerikan’ın desteğiyle iktidara geldik” diyen Ethem Sancak ve BOP Eşbaşkanı Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu

09.04.2022
148
A+
A-

İnsan Sefaleti Bin Kalıplı Perinçek’in dergâhında yetişme, Kaçak ve Haram Saray’ın Şems Ethem’i Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde düzenlenen ‘Türkiye’nin güvenliği ve NATO’ konferansında yaptığı konuşmada; “Şecaat arz ederken Merdi Kıpti sirkatin söylermiş” misali itiraflarda bulunuyor. Batmakta olan AKP’giller Gemisinin AB-D Emperyalistleri tarafından nasıl yüzdürüldüğünü ikrar ediyor.

“Biz Amerikan’ın desteğiyle iktidara geldik. Taç giyen baş akıllanır. Van minute olayında rest çektik. Batının pranga sistemine kafa tutmaya başladık. Bunu devirebilmek için en son içimize sızdırdıkları FETÖ, 15 Temmuz darbesini yaptı. Biz milletimizin desteğiyle bunları yendik” diyor vurguncu, soyguncu, insan sefaleti Ethem Sancak.

İşte Halkçı Hukukçularımız; AB-D Emperyalistlerinin BOP’unun Eşbaşkanı AKP’giller’in Reisi Tayyip Erdoğan ve Ona ilahi aşkını “Anam, babam, çocuklarım sana feda olsun Erdoğan” diyerek ilan eden Ethem Sancak hakkında, “Temel milli yararlara karşı faaliyette bulunmak için yarar sağlama ve Suçu bildirmemek” suçlarını işlediklerini belirterek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu sonrasında Partimiz MYK Üyesi Av. Doğan Erkan Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

BOP; Türkiye ve Ortadoğu’daki diğer devletlerin, toplamda 22 ülkenin egemenlik haklarına müdahale eden, sınırlarını değiştirmeyi hedefleyen Emperyalist bir projedir. Dolayısıyla Türkiye’nin siyasi bağımsızlığına ve temel ulusal yararlarına karşıdır. Bu anlamıyla, BOP Eşbaşkanlığı, Anayasadaki temel milli yararlar aleyhine faaliyet suçunu oluşturur.

Biz Tayyip Erdoğan’ın bu projenin eşbaşkanı olduğunu ikrar ettiği gün bu suçu da itiraf etmiş olduğunu söylemiştik. Bu kez bu suçu Ethem Sancak, BOP Eşbaşkanlığı karşılığında ABD bizi iktidara getirdi diyerek ikrar etmiş oldu. Bu nedenlerle Ethem Sancak’ın bu ikrarları nedeniyle ifadeye çağrılması, bu itiraflarının savcılık tarafından soruşturulması, sonrasında da Tayyip Erdoğan hakkında TBMM’ye fezlekesinin yazılması gerekmektedir. Bu nedenlerle Tayyip Erdoğan da, suçu bugüne kadar gizleyen Ethem Sancak da yargılanmalıdır.

ABD ise tüm baskı ve sömürü aygıtlarıyla birlikte, bu topraklardan kovulmalıdır.

Biz Gerçek Devrimciler, ergeç bu ikisini de sağlayacağız.

09.04.2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz