Özelleştirmeye Karşı Ankara’ya yürüyen Yatağan İşçilerine İzmir’de destek verdik

09.10.2013
474
A+
A-

Muğla Yatağan’da bulunan Termik Santral ve Kömür İşletmelerinin özelleştirme kapsamına alınmasına karşı direniş başlatan enerji ve maden işçileri, yürüyüşlerinin ikinci gününde (08 Ekim 2013’de) İzmir’deydiler.

Aydın’da polisinin barikatlı ve coplu engelini kararlı duruşlarıyla aşan Direnişçi İşçiler, saat 16:00 sularında İzmir Basmane Meydanı’na geldiler. Burada Soma Kömür İşçilerinin de yoğun katılımı vardı. Partimiz ve çeşitli sendikalarla demokratik kitle örgütlerinin ve diğer partilerin de destek verdiği eylemde Konak’a kadar yüründü. Yürüyüş boyunca; “Hükümet İstifa”, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek”, “Her Yer Yatağan Her Yer Direniş”, “Ankara Yolumuz Ölüm Olsa Sonumuz” gibi sloganlar atıldı.

Konak Meydanı’nda Direnişçi İşçilerin lideri olan Maden-İş Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin tarafından bir konuşma yapıldı. Ardından da Türk-İş Ege Bölge Temsilcisi tarafından ortak basın açıklaması okundu.

Şehir merkezlerinde sembolik olarak yürüyen, şehirlerarasını da otobüslerle kat eden işçiler, geceyi Gaziemir Belediyesi’nin temin ettiği spor salonunda geçirerek, ertesi gün Uşak’a doğru yürüyüşe geçtiler.

İzmir İl Başkanı’mız tarafından Yatağan’daki Direniş Çadırlarında da ziyaret edilen Yatağan İşçilerinin AB-D Emperyalizmi ve yerli satılmışlar cephesinin “özelleştirme” adlı yağma ve talanına karşı başlattığı haklı mücadeleyi Partimiz her zaman desteklemeye devam edecektir.

 

İzmir’den Kurtuluş Partililer  

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz