Nakliyat-İş’ten: Real Market Direnişçileri Mücadelelerini Metro’nun Müşterilerine Taşıdı

21.12.2017
545
A+
A-

Real Market İşçileri, Yasal Haklarını Gasp Eden Metro’dan Alışveriş Yapmamaya Çağırıyor…

Real Market Direnişçileri, Metro’nun En Önemli Müşterilerinden

Divan Otel/Pastaneleri ve Hilton Otel Önünde Metro’dan Alışveriş Yapmama Çağrısı Yaptı

Real Market işçileri aylardır mücadelelerini Metro- Beğendik Mağazaları ile birlikte Metro A.G ‘nin işletmelerinden olan Media Markt mağazaları önlerinde sürdürmektedir.

Real Market Direnişçileri mücadelelerini Metro’nun müşterilerine taşıdı.

Bilindiği gibi Real Market İşçileri mücadelelerini, hileli iflasa, gasp edilen haklarına, sarı sendikacılığa karşı tüm Metro ve Beğendik mağazalarının önlerinde Nakliyat-İş Sendikası öncülüğünde eylemler gerçekleştiriyor.

İstanbul, Ankara, Konya, Adana Metro mağazaları önlerinde direnişleri haftanın belirli günlerinde sürmektedir.

Real Market İşçileri Perşembe günü İstanbul da önce Divan Otel sonra Hilton önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Basın Açıklamasını Ahmet Fazıl Şahin yaptı. Basın açıklamasında Ahmet Fazıl Şahin süreci anlattıktan sonra, Divan ve Hilton’u Metro’dan alışveriş yapmamaya çağırdı. Real Market İşçileri Divan ve Hilton otelleri önünde yaşadıklarını anlattılar.

Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu bir açıklama yaparak Metro’nun Real Market İşçilerinin gasp edilen haklarından yasal olarak sorumlu olduğunu belirtti. Metro’nun Real Market İşçilerinin haklarını ödemesi gerektiğini vurguladı. Real Market İşçilerinin mücadelesini kendi mücadeleleri gibi gördüklerini ve sonuç alan kadarda mücadeleyi sahipleneceklerini ifade etti.

İşçiler, açıklamaların ardından Divan ve Hilton Otel yetkilileri ile görüşerek yaşanılan süreçle ilgili bir dosya sundular.

Divan ve Hilton yetkilileri konuyla ilgileneceklerini, Metro ile bu durumu konuşacaklarını bildirdiler.

Taksimde bulunan Point Hotel’de Metro’nun müşterisi olduğu için bir dosya da Point Hotel yetkililerine sunuldu. Onlarda konuyla ilgileneceklerini bildirdiler

Basına Açıklamasına Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun, Sendika Yöneticilerinin ve avukatın da katıldığı eylemde “Real Market İşçilerinin Yasal Haklarını Gasp Eden Metrodan Alışveriş Yapmamaya Çağırıyoruz” pankartı açıldı. “Hilton Yasal Haklarımız Gasp Eden Metro’dan Alışveriş Yapma” Divan Otel/ Pastaneleri Yasal Haklarımız Gasp Eden Metro’dan Alışveriş Yapma” dövizleri taşındı.

“Metro’ya Girme Zulme Ortak Olma”, “Hileli İflası Yutmuyoruz”, “Direne Direne Kazanacağız”, “Tazminat Hakkımız Gasp Edilemez” gibi sloganlar atıldı.

Eylemde, çok sayıda Çevik Kuvvet ve bir Toma ile yoğun güvenlik önlemi alındığı gözlemlendi.

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz