Nakliyat-İş ve TUI Transport Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun, DSF ve Filistin İşçi Sınıfıyla Dayanışma Mesajı

19.06.2015
377
A+
A-

Konu ile ilgili Dünya Sendikalar Federasyonu’na bağlı TUI Transport (Uluslararası Taşımacılık Enternasyonali) ve Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun dayanışma mesajını aynen yayımlıyoruz:

Değerli yoldaşlar;

İsrail’in kanlı tarihi boyunca yaptığı binlerce provokasyondan birini daha yaptığını öğrenmiş bulunuyoruz. Biliyoruz İsrail tarafından yapılan bu provokasyon ne ilktir ne de son olacaktır.

Bu kez de, yasal açıdan gerekli olan tüm belgeleriyle birlikte Filistin’e yolculuk etmekte olan, DSF’nin fedakar çalışanı Alexandra Liberi Yoldaş’ı Tel Aviv’de tutukladılar. Aldığımız bilgilere göre İsrail polisi yoldaşımızı 11 saat boyunca havalimanının güvenlik departmanında alıkoydu. Daha sonrasında ise hiçbir mantıksal ve hukuki gerekçe olmaksızın Alexandra Yoldaş’ı polis eşliğinde sınır dışı ettiler.

Bu davranışlarına uydurdukları gerekçe ise “Dünya Sendikalar Federasyonu’nun İsrail Devleti’nin güvenliğini tehlikeye atması” idi. Ancak şu gerçekliği kuşku duymaksızın biliyoruz ki, böylesine bir muamelenin ardında yatan gerçek sebep DSF’nin Siyonizme karşı verdiği etkili ve kararlı mücadeledir.

Bize göre bu durum artık küstahlığın, yüzsüzlüğün ulaştığı en yüksek aşamadır. Terörist ülke İsrail’in kanlı tarihi insanlık dışı eylemlerden ibarettir. Bu sözde devletin en temel işlevi ABD ve AB ülkeleri gibi emperyalist ülkelerin Ortadoğu’daki çıkarlarını güvence altına almaktır. Bu sözde devlet emperyalistler tarafından, Arap halkına ait topraklar işgal edilerek Arap halkının tam ortasına yerleştirilmiştir. Bu yüzden İsrail meşru bir devlet değildir.

Her zaman ifade ettiğimiz gibi “İsrail ABD’dir”. Kanlı tarihi boyunca Amerika’yla işbirliği yaparak Filistin’de, tüm Ortadoğu’da ve dünyanın dört bir yanında milyonlarca masum insanı katletmiştir. İsrail’in işlediği savaş suçlarını tek tek saymak mümkün değildir.

Biz tüm bu nedenlerden dolayı “Dünya Sendikalar Federasyonu hiçbir ülkenin güvenliğine yönelik bir tehlike değildir, aksine terörist ülke İsrail tüm insanlığın güvenliği için bir tehlikedir”, diyoruz.

Alexandra Yoldaş’ın maruz kaldığı muamele asla kabul edilemez. Nakliyat-İş Sendikası olarak İsrail’in yaptığı bu provokasyonu lanetliyoruz. Bu, sendikal harekete yönelik doğrudan bir saldırı ve Filistin’de sayısız etkinlik gerçekleştirmiş olan Dünya Sendikalar Federasyonu’na yönelik bir terörize etme taktiğidir.

Alexandra Yoldaş’a, DSF’ye, Filistin İşçi Sınıfına ve Filistin Halkına yönelik dayanışmamızı ilan ediyoruz.

Bu tür terörize etme girişimleri büyük tekellere ve emperyalizme karşı mücadelemizi asla engelleyemeyecek.

Yaşasın DSF!

Yaşasın İşçi Sınıfının Uluslararası Dayanışması!

Dünyadaki tüm işçilerin birliği emperyalistleri yenecek!

Ali Rıza Küçükosmanoğlu

TUI Transport/Nakliyat-İş Genel Başkanı