Cansu Kaya’ya yapılan tüm kadınlara tüm insanlığa yapılmıştır

19.06.2015
608
A+
A-

Tayyipgiller iktidarının Ortaçağcı zihniyetiyle kadına yönelik sömürüsü her gün artıyor. Her geçen gün kadına şiddet ve kadın cinayetleri dur durak bilmeden devam ediyor. Yine, insanı isyan ettiren Özgecan trajedisiyle yüreklerimizi dağlayan vahşetle karşı karşıyayız. Bu seferki caniliğin adresi Muğla’nın Ortaca ilçesi… Dalyan Kanalı’nda bir kadın cesedi bulunuyor, Cansu Kaya…
Cansu Kaya 18 yaşında gençliğinin baharında bir işçi kardeşimizdi. Garson olarak çalıştığı restorandan mesai bitimi ayrıldıktan sonra ailesi kendisinden haber alamaz. Ailesi kızlarına telefonla ulaşamayınca jandarmaya başvuruyor. Cansu Kaya, geçen Pazar gününden itibaren bütün aramalara rağmen bulunamaz.
Yıllardır uygulanan, kadını aşağılayan, meta haline getiren bu eğitim sisteminin ortaya çıkardığı yaratıklar; ömrünün baharındaki Cansu’ya tecavüz edip boğmuşlar ve 2 gün buzdolabında sakladıktan sonra su kenarına atacak kadar insanlıktan çıkmışlardır.
Cansu Kaya’nın cesedini, ablası Burcu Kaya, Dalyan’ın Çandır Geçişi Mevkii’ndeki su kenarında bulur. Üzerinde sadece iç çamaşırı bulunan Kaya’nın otopsisinde cinsel organında zorlama tespit edilmiş ve boğulduktan sonra suya atıldığı rapor edilmiştir.
Tayyipgiller her gün yeni bir fetvayla çıkıyorlar karşımıza; kadın kahkaha atmasın, gülmesin, 6 yaşındaki çocukla evlenilebilir, hamile kadın sokakta gezmesin vb… İmam nikahını meşru sayan ve bunu yasal dayanaklarla destekleyen bir gerici zihniyet hakim ne yazık ki ülkemizde.
Tayyipgiller atılan çığlığı duyabilir mi ya da yüreği yanan, ölümden beter acılara garkolan bir annenin çığlığını, feryadını duyabilir mi?
Asla!
Tecavüzcülerin, kadınları katledenlerin aldıkları ya da almadıkları cezalar ortada! İşte biz bu yüzden, bu katillerin, canilerin her defasında sırtını sıvazlayan, laik ve bilimsel eğitimi dinamitleyerek insanlıktan çıkmış canavar ruhlu sapıkların yetişmesini sağlayan asıl sorumlular olarak emperyalizmin kuklası Tayyipgiller’i görüyoruz.
Halkın Kurtuluş Partisi programı bu tip yaratıklar için şöyle der:
“Kadının sosyal açıdan ezilmişliğini fırsat bilen, sömürücü, vurguncu, yani alınteriyle para kazanmayan, her türden ahlâk anlayışından uzak sermaye sınıfına mensup erkekler, kadını cinsel zevklerini doyuracak obje olarak görmekte ve kullanmaktadır. Irz suçunun cezası idamdır.”
Bugün gencecik hayat dolu bir arkadaşımızı daha sonsuzluğa uğurladık, kimimizin gözyaşları sel olup aktı, kimimiz gözyaşlarımızı yutkunarak içimize akıttık ve bir kez daha söz verdik. Mutlaka hesap soracağız. İnsanlık suçlarında zaman aşımı olmaz, zamanı geldiğinde bir bir yargılayacağız bu insanlık düşmanlarını ve onların yetişmesini sağlayanları!
Öfkemizi bileyip mücadeleye daha sıkı sarılacağız ve kadınlar olarak bize biçilen bu hayatın bütün duvarlarını yıkacağız, tüm zincirleri parçalayacağız! 18/06/2015

Cansu Kaya’nın Hesabı Sorulacak!

Kurtuluş Partili Kadınlar

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz