Katil Devlet İsrail’in Dünya Sendikalar Federasyonu’na yönelik saldırısını lanetliyoruz

19.06.2015
475
A+
A-

ABD Emperyalistlerinin Ortadoğu’daki jandarmalığını üstlenen katil devlet İsrail, sınıf temelli sendikal mücadele veren ve antiemperyalizmi vazgeçilmez bir ilke olarak benimseyen Dünya Sendikalar Federasyonu’na yönelik saldırılarına bir yenisini daha ekledi.

Dünya Sendikalar Federasyonu (DSF) bünyesinde çalışan Alexandra Liberi Yoldaş, Filistin’de gerçekleştirilecek bir eğitim çalışmasına giderken Tel Aviv’de İsrail polisi tarafından tutuklandı. Seyahatle ilgili tüm resmi belgelerin tam olmasına rağmen İsrail polisi hukuk dışı biçimde Liberi’nin üzerini aramaya çalıştı. Havalimanının karakolunda 11 saat boyunca alıkonulan Liberi, İsrail polisinin eşliğinde sınır dışı edilerek ülkesi Yunanistan’a dönmek zorunda bırakıldı.

İsrail polisi bu kanunsuz uygulamaya gerekçe olarak “Dünya Sendikalar Federasyonu’nun İsrail Devletinin güvenliğine yönelik bir tehdit olduğu”nu ileri sürdü.

Dünya Sendikalar Federasyonu, sendikal mücadele verirken aynı zamanda emperyalizme ve Siyonizme karşı da mücadele vermektedir. İşte İsrail yetkililerinin “devlet güvenliğine yönelik tehdit” dedikleri şey tam da budur.

Yıllar boyunca Filistin Halkı başta gelmek üzere tüm dünya halklarına kan kusturan katil devlet İsrail’in bizzat kendisi dünya halkları için en büyük tehditlerden biridir. Onlar ABD’nin Ortadoğu’daki emperyalist çıkarlarının bekçiliğini yapmaktadırlar. ABD Emperyalistleriyle el ele vererek milyonlarca masum insanın kanını dökmüşlerdir. Kısacası İsrail devleti meşru bir devlet değil, ABD Emperyalistleri tarafından görevlendirilen bir katliam örgütüdür.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak katil devlet İsrail’in DSF’ye yönelik bu saldırısını lanetliyoruz. Emperyalistler, Siyonistler ve yerli işbirlikçileri ne yaparlarsa yapsınlar İşçi Sınıfının Uluslararası Mücadelesini engelleyemeyecekler. Liberi Yoldaş şahsında DSF’ye, Filistin İşçi Sınıfına ve Filistin Halkına yönelik dayanışma duygularımızı ifade ediyoruz.

 

Kahrolsun Emperyalizm!

Kahrolsun Siyonizm!

Yaşasın İşçi Sınıfının Uluslararası Kurtuluş Mücadelesi!

19.06.2015

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz