Muaviye-Yezid, CIA-Pentagon dincisi AKP’giller, Kadına ve Laik Cumhuriyet’e saldırılarına her gün bir yenisini ekliyorlar!

04.07.2023
179
A+
A-

Saldırı bu kez de Bursa’nın Büyükorhan ilçesine bağlı köylerden olan Karaağız Mahallesi Muhtarlığı ve Karaağız Yardımlaşma Derneği’nden geldi. Mahalle Muhtarı Arif Yılmaz ve Karaağız Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hayri Sönmez, köyde düğün, kına ve asker uğurlama eğlencesinde, kadın ve erkeklerin bir arada eğlenmesini “dinen uygun olmadığı” gerekçesi ile yasakladılar.

14-28 Mayıs 2023 seçimlerinin ardından, Meclisin üçte ikisi Ortaçağcı gericilerden derleşik duruma gelmiştir. Bildiğimiz gibi bu gidişatta Sorosdaroğlu’nun Y-CHP’si ve Sevrci Soytarı Sollar da üzerlerine düşen görevi hakkıyla yerine getirmişlerdir.

Şimdilik kazandıkları bu zaferden güç alan bu şeriat özlemcisi, Laik Cumhuriyet düşmanları, halkımızı yine Allah ile kandırarak, tüm güçleriyle kadına saldırmaya, kadını toplumsal hayattan silmeye, yok etmeye çalışmaktadırlar. Hedefledikleri Ortaçağcı Faşist Din Devleti’nin inşası için hız kesmeden kadın düşmanlığına devam etmekteler.

Ama erken bayram etmesinler.
Çünkü Kadınlarımız ve Erkeklerimiz;
Bu topraklarda bin yıllardır tüm kutlu günlerde el ele, kol kola, omuz omuza; yaşamın döngüsünü, enerjisini, dayanışmayı simgeleyen halaylarını çekmekte, horonlarını tepmekteler!

Bizler, Kurtuluş Partili Kadınlar;

Kadınlarımız ve Erkeklerimizin, bin yıllardır tüm canlılığıyla, coşkusuyla devam eden bu birliktelik ve dayanışmasını,
Ortaçağcı Gericiliğe karşı kararlıca mücadele eden, Gerçek Laikliğin tek savunucusu olan,
Bu olayla ilgili olarak da akabinde suç duyurusunda bulunan,
Halkın Kurtuluş Partisi saflarında,
Karanlığı yenecek örgütlü güce dönüştüreceğimizden, Demokratik Halk İktidarını kuracağımızdan adımız gibi eminiz.
O kutlu günümüzde en coşkulu halaylarımızı çekecek, en güzel horonlarımızı tepeceğiz!

04.07.2023

Kurtuluş Partili Kadınlar

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz