HKP Genel Başkanı Nurullah Efe Ankut’a Tayyip’e hakaret isnadıyla açılan davalardan birinin daha duruşması yapıldı

04.07.2023
189
A+
A-

Bugünkü dava İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Dava, Halkın Kurtuluş Yolu gazetesinde Nurullah Efe Ankut tarafından kaleme alınan, “1500 yıllık İslam Tarihinin Ümmete en fazla kötülük edeni…” başlıklı yazı nedeni ile açılan davaydı.

Halkın Dayısı Nurullah Efe Ankut daha önce paylaştığımız gibi önceki celselerde AKP’gilleri ve Reisini işledikleri binbir suçlarla ilgili olarak kapsamlı bir şekilde yargılamıştı. Bir önceki celsede Savcı Genel Başkanımız Nurullah Efe Ankut’un cezalandırılması istemi ile mütalaa vermişti. Bu arada İstanbul 52 ve Anadolu 12. Asliye Ceza Mahkemeleri kendi mahkemelerinde görülmekte olan Davaların bu dosya ile birleşmesini talep ettiler. Bugün yapılan duruşmada Mahkeme birleştirme talebinin reddine ve duruşmanın 30.11.2023 saat 14.30’da görülmesine karar verdi.

Tayyipgiller ve Reisi HKP Genel Başkanı Nurullah Efe Ankut’u bu tür davalarla yıldıramayacaklarını anlayamamışlardır. Ve bu tür davalarda onlar tarih ve halk nezdinde bir kez bir kez daha yargılanmış olacaklardır.

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

04.07.2023

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz