Mehmet Karaca Yoldaş Ölümsüzdür

23.07.2014
727
A+
A-

Yaşadığı sağlık sorunlarına rağmen yıllarca fedakârca İnsanlığın Kurtuluş Davasına katkı sunmaya çalışan Mehmet Karaca arkadaşımız yakalandığı rahatsızlık sonucu 18

Temmuz 2014 tarihinde bedence aramızdan ayrıldı.

 

54 yaşında kaybettiğimiz Mehmet Karaca Yoldaş’ımızla işyerinde öncülüğünü yaptığı Direniş ve İşgal sırasında tanışmıştık, 20 yıl önce. Sarı-Gangster Türk Metal Sendikası’nın yetkili olduğu, armatür üretiminin yapıldığı Armatür adlı işyerinde çalışıyordu. İşyerinde yaşanan sorunlar vardı, sendika sahip çıkmıyordu. Bunun üzerine Mehmet Yoldaş’ın girişimleriyle üretim durduruldu, Direnişe geçildi.

İşverenin işçilerle görüşerek sorunu çözeceğini belirtmesine rağmen mesai bitimi eylem, yine Mehmet Yoldaş’ımızın girişimleriyle İşgale dönüştürüldü. İşçiler işyerini terk etmediler. Sarı sendikacıların da işyerine gelmesi talep ediliyordu, anlaşmanın sağlama alınması açısından. Sarı sendikacılar işyerine gelmeye cesaret edemediler. Gün boyu, yandaki Birleşik Metal İş Sendikası’nın yetkili olduğu fabrikada baştemsilci olan arkadaşımız  irtibat kurmuş ve ilgileniyordu. İşveren de eylemin sona ermesi için talepleri kabul ediyor ve çaba harcıyordu.

Gece yarısına doğru direnişçi-işgalci işçilerin çağrısı üzerine, Ali Rıza Başkan, baştemsilci arkadaşımız ve birkaç avukat yoldaşımız işyerine girerek görüşmeler yaptılar. Yapılan görüşmeler sonucu, işveren ve sarı sendikacılara rağmen, işçilerin de onayıyla anlaşmaya varıldı. İşverene karşı olduğu kadar sarı sendikacılara da karşı girişilen eylem başarıyla sonuçlandı.

İşte o gün biz Mehmet Yoldaş’ımızı, o da bizleri, Hareket’imizi tanımıştı. O günden kaybettiğimiz güne kadar Hareket’imizin ve Parti’mizin saflarında, yüreği Parababaları düzenine karşı her zaman öfke dolu, kararlı, inançlı ve fedakar bir şekilde mücadelesini yürüttü.

Tüm İşçi Sınıfının, Parti’mizin ve yakınlarının başı sağ olsun. Anısı mücadelemizde yaşayacak.

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz