Laikliğin kabul edilişinin 87’nci yıldönümünde Anıtkabir’den haykırdık: Şeriat naralarına inat Laikliği savunmaya devam edeceğiz!

03.02.2024
62
A+
A-

Laikliğin kabul edilişinin 87’nci yıldönümünde; Genel Sekreter Yardımcımız Av. Sait Kıran, Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız Av. Ayça Okur, MYK Üyemiz Adnan Okur ve parti üyelerimizle Antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın Önderi Mustafa Kemal’i, ebedi istirahatgâhı Anıtkabir’de ziyaret ettik, mozoleye çelenk koyarak saygı duruşunda bulunduk.

Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız Av. Ayça Okur, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak şunları yazdı:

***

Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın Önderi, Saygıdeğer Mustafa Kemal;

“Geldikleri gibi gidecekler”, diyerek kararlılığını, halkımıza olan inancını, güvenini hayata geçirdiğin, dünyada emperyalistleri ilk kez hezimete uğratarak Sevr’i parçalayıp attığın Kuvayimilliye’nin ruhunu tüm hücrelerinde hisseden İkinci Kurtuluş Savaşçıları Halkın Kurtuluş Partisi olarak huzurundayız.

İstanbul Hükümeti’nin hakkınızda idam fermanı çıkardığı günlerde saraya teslim olmadınız; halkın içinde, halkla birlikte eşsiz bir mücadele örneği vererek bizlere “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirecek” Laik Cumhuriyet’i armağan ve emanet ettiniz.

Büyük Önder; emanetiniz başımızın tacı, mücadelemizin yol göstericisidir. Hele ki şeriat naralarının höykürüldüğü, Laik Cumhuriyet’imize açıkça meydan okunduğu içinde yaşadığımız günlerde…

Laikliğin ilan edilişinin yıldönümünde tüm Halkın Kurtuluş Partililer, özellikle de Kurtuluş Partili Kadınlar olmak üzere Laik Cumhuriyet’in koruyucusu, kollayıcısı, daha da ileri taşıyıcısı olarak görevimizin bilincinde mücadele veriyoruz. Zira sizin de gençliğe hitabenizde belirttiğiniz üzere;

“Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir” öngörünüz ne yazık ki gerçekleşmiştir.

Memleketin haricinde de yeni Sevr’in adı olan BOP çerçevesinde vatan topraklarımıza göz dikilmiş durumdadır. “İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazife”mizin, “istiklal ve cumhuriyetimizi kurtarmak”, ülkemizin Tam Bağımsızlığını sağlamak olduğu bilinciyle, komutasını sizin gerçekleştirmiş olduğunuz Ulusal Kurtuluşumuzu bir daha geri dönüşü olmayacak biçimde Sosyal Kurtuluşla taçlandıracağız.

Saygılarımızla…

Halkın Kurtuluş Partisi

***

Mustafa Kemal’e ve onun önderlik ettiği Antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın zaferiyle kurulmuş bulunan Laik Cumhuriyet’e ne pahasına olursa olsun sahip çıkmaya devam edeceğiz.

3 Şubat 2024

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz