Kurtuluş Partililer dört bir tarafta Katil İsrail’i protesto etti

13.07.2014
565
A+
A-

israil ist
İstanbul’dan Kurtuluş Partililer Haykırdı: Katil Siyonist Canavarlar, döktüğünüz kanda boğulacaksınız!

Siyonist İsrail’in Filistin halkına yönelik başlattığı imha harekatına bir tepki de İstanbul’dan geldi. İstanbul’dan Kurtuluş Partililer olarak 13 Temmuz günü Galatasaray Lisesi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdik, Katil İsrail’in hedef adlığı Filistin Halkının yalnız olmadığını haykırdık.

Saat 14.00’da başlayan basın açıklamamızı HKP İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina Yoldaş gerçekleştirdi. Pınar Yoldaş; İsrail’in, Emperyalistler tarafından Ortadoğu’nun bağrına bir hançer gibi saplandığını ifade ettiği açıklamada, Siyonist İsrail’in bu katliamlarına ABD Emperyalistlerinin destek verdiğini, Ortadoğu’daki işbirlikçi Arap devletlerinden birkaç cılız açıklama dışında hiçbir somut adım gelmediğini dile getirdi.

Yoldaşımız ayrıca “Davos Fatihi” Tayyip ve Tayyipgiller tarafından da İsrail’e yönelik bir adım atılmadığını çünkü hem Tayyipgiller’in hem de Siyonist İsrail’in gerçek sahibinin Başhaydut ABD Emperyalistleri olduğunu ifade etti.

İstiklal Caddesi üzerinden geçmekte olan halkımızın yoğun ilgi gösterdiği, durup dinlediği açıklamamızda sık sık “Katil İsrail Hesap Verecek”, “Filistin Halkı Yalnız Değildir”, “Zafer Direnen Halkların Olacak”, “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi”, “Gün Gelecek Devran Dönecek ABD Halklara Hesap Verecek”, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol”, “Davamız Halkların Kurtuluş Davasıdır” sloganları atıldı.

İstanbul’dan

Kurtuluş Partililer

*** 


Katil, Siyonist, Amerikan köpeği İsrail’e Filistin halkının öfkesiyle haykırdık:

ankara israil

 

KATİL DEFOL!!

12.07.2014 günü saat 14.00’da İsrail Büyükelçiliğine doğru  yürüyüşe geçtik. Sessiz sedasız değil tabiî ki. “Katil İsrail Filistin’den Defol”, “Tanka Karşı Taş Özgür Filistin Kazanacak, “Katil İsrail Halka Hesap Verecek”, “Direnen Halklar Kazanacak”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi” sloganlarımız yankılandı. Bizi telaşlı şekilde yerli satılmışların itleri karşıladı.

Halkın Kurtuluş Partisi adına Sait Kıran yoldaş basın açıklamasını okudu. Büyükelçilik çevresinde oturan halkımız da “şerefsiz İsrail” diyerek bize destek verdi.

İsrail’in Ortadoğu’da Amerika’nın taşeronluğunu yaptığını, Tayipgiller’in de göstermelik tepkiler koyduğunu, fakat uçak yakıtı da dahil olmak üzere İsrail’e tüm desteğini gösterdiğini anlattık. Tayyipgiller’in Müslüman geçindiğini fakat Suriye örneğinde olduğu gibi Müslüman kanı içmekten geri kalmadığını defaetle haykırdık.

 

ABD=İSRAİL!

AND OLSUN Kİ CANAVARLIKLARINIZIN HESABINI SORACAĞIZ!

Ankara’dan

Kurtuluş Partililer

***

 


İsrail’in Filistin halkına yönelik katliamları HKP tarafından Bursa’da da protesto edildi

israil bursaSiyonist İsrail’in Filistin halkına yönelik başlattığı katliamlar HKP Bursa İl Örgütü tarafından protesto edildi. 10 Temmuz 2014 günü saat 19.30’da Bursa Kent Meydanı’nda yapılan basın açıklamasını HKP İl Başkanı Av. Halil Ağırgöl okudu.

Ağırgöl açıklamasında “İsrail, günlerdir devam eden saldırılarıyla Gazze’ye ölüm yağdırmaya devam ediyor. Uluslararası sözleşmelere göre yasaklanmış fosfor, misket ve uranyum bombaları da kullanılarak kadın, çocuk, hasta demeden Filistinliler katlediliyor. Basın kaynaklarının verdikleri bilgilere göre yüzlerce Filistinli yaşamını yitirmiş durumunda. İsrail’in görevi bölgede ABD’ye ve diğer emperyalistlere hizmet etmektir. Ortadoğu’nun siyah altınını yani Petrolünün Batılı Emperyalistlerce sömürülmesine gözcülük, bekçi köpekliği yapmaktır. Zaten 60 yıl önce İsrail bu amaç için kurulmuş kukla bir devlettir. Bu hayâsızca sömürüye karşı olan Arap halkı olursa onun tepesine bu gün ve geçmişte pek çok defa yaptığı gibi füze, bomba ve kurşun yağdırmaktır. Bunun için Suriye ve Irak Ortaçağcı gerici güçlere işgal ettirilirken Filistin’e de İsrail saldırtılırmıştır”, diyerek Bursa halkını Filistin halkına yapılan katliamlara karşı duyarlı olmaya davet etti.

Basın açıklamasında sık sık “Katil İsrail Filistin’den Defol”, “Filistin Halkı Yalnız Değildir”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Katiller Halka Hesap Verecek” sloganları atıldı.

Bursa’dan

Kurtuluş Partililer

***

12 Temmuz saat 18.00’de Karşıyaka İzban önünde toplanan İzmirli Kurtuluş Partililer, Karşıyaka iskele önüne kadar yürüyerek burada İsrail’in Gazze saldırısını ve katliamlarını protesto eden basın açıklamasını yaptılar. Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Sekreteri Müh. Levent Çelik tarafından okunan basın açıklamasında Siyonist israil izmİsrail’in kadın, çocuk, erkek ayrımı yapmadan tüm sivilleri hedef aldığı, bu insanlık suçunun sadece İsrail’e ait olmayıp AB-D Emperyalizminin de eşit derecede suçlu olduğu vurgulandı. “Katil AB-D Ortadoğu’dan Defol”, “Kahrolsun Siyonizm, Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganlarının atıldığı basın açıklaması halkımız tarafından ilgiyle dinlendi.

İzmir’den

Kurtuluş Partililer

***

 

 

Siyonist İsrail döktüğün kanda boğulacaksın

konya res

Kurulduğu günden bu yana mazlum Filistin Halkını katletmeyi kendisine en önemli misyon olarak belirleyen Siyonist İsrail, katliamlarına ara vermeksizin devam ediyor. Ramazan ayında hafta başından beri Filistinlileri kan ve gözyaşına boğuyorlar. Dört gün önce Siyonist Canavar, Gazze’ye yönelik gerçekleştirdiği saldırıda 3’ü çocuk olmak üzere en az 16 masum Filistinlinin canına kıydı. Bu saldırıda yine aralarında çok sayıda kadın ve çocuğun da bulunduğu 70 civarında masum Filistinli de yaralandı.

Bizde Konya’daki Kurtuluş Partililer olarak Alâeddin Meydanı’nda katliamı protesto etmek ve mazlum Filistin halkının yayında olduğumuzu göstermek için saat 13.30’da basın açıklaması gerçekleştirdik.

Basın açıklamasını İl Yöneticimiz Gökhan Kuşçu okudu. Kuşçu, ABD Emperyalizminin Arap halkları üzerinde bir kama olduğunu, İsrail diye bir devletin varlığını tanımadığımızı dile getirdi. Yoldaşımız şöyle devam etti, “Ya Ortadoğu’daki Amerikan işbirlikçisi devletlere ne demeli? Dostlar alışverişte görsün kabilinden yapılan birkaç cılız açıklamanın ötesinde canavarın bu katliamlarını durduracak girişimlerde bulunuyor mu hiçbiri?

Ya bizim Davos Fatihi’ne ne demeli? Cumhurbaşkanlığı seçimleri dolayısıyla yaptığı konuşmalarda mecburen höykürdüğü birkaç şey dışında bir adım atabiliyor mu? Atamıyor, atamaz da. ‘İsrail bir devlet değil, Müslümanları katletmek üzere Ortadoğu’ya emperyalistler tarafından yerleştirilmiş bir katliam makinesidir. Biz bu canavarı devlet olarak tanımıyoruz ve tüm ilişkilerimizi kesiyoruz’, diyemez. Çünkü Siyonist İsrail’in de Tayyipgiller’in de sahibi Başhaydut ABD Emperyalistleridir. Her ikisi de bölgede ABD Emperyalistlerinin çıkarlarını korumak üzere görevlendirilmiştir.

Bu katliamlara yönelik gerçek tepkiyi, yine böyle bir alçakça saldırıdan sonra İsrail büyükelçisini ülkesi Venezuela’dan def eden ve 2007 yılında gerçekleşen bu katliam üzerine ‘Eğer dünyanın biraz vicdanı varsa, İsrail Başbakanı ve Bush, uluslararası mahkemenin karşısına çıkarılmalıdır’, diyen Ölümsüz Devrimci Chavez gibi yiğit önderler gösterebilir. ABD Emperyalistleri tarafından ne kadar korunurlarsa korunsunlar, ne kadar gelişmiş savaş araçlarına sahip olurlarsa olsunlar, Siyonist Canavar destansı intifadaların vatanı Filistin’i teslim alamayacak. tanklara karşı taşlarla savaşan “Taş Generaller” buna izin vermeyecek. Daha adil, daha yaşanılır bir dünya için mücadele eden dünya halkları, dünya devrimcileri buna izin vermeyecek. Ve zafer eninde sonunda mazlum dünya halklarının olacaktır”,diyerek sözlerini sonlandırdı.

Basın açıklamasını havanın sıcak olmasına rağmen Konya halkı ilgiyle izledi. Konuşmacının sözleri sık sık “Katil AB-D Ortadoğu’dan defol”, “ Filistin Halkı yalnız değildir”, ”İsrail ABD dir” sloganlarla kesildi.

 

 

                                                                                                     Konya’dan

Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz