Kılıçdaroğlu!..

24.03.2023
253
A+
A-

Bak, Soros’un finansörlüğündeki TESEV’in kurucularından olan, dolayısıyla da Sorossever Kılıçdaroğlu Kemal!

Sana hiç hesapsız, kitapsız oy vereceğiz. Tayyip karşısında senin kazanman için, senin taraftarlarından daha çok yardımda bulunacağız. Hep belirtegeldiğimiz gibi, bizim için Türkiye’nin en can alıcı meselesi, baştan ayağa kötülüğe bürünmüş olan ve vatanımıza, ülkemize, halkımıza karşı her türden binbir suç işlemiş olan Tayyipgiller iktidarının devrilmesidir.

İşte bu amaçla, sadece bu amaçla sana oy vereceğiz. Yoksa senden ülkemiz ve halkımız hayrına bir şey beklediğimizden değil. Biz de biliyoruz, sen de biliyorsun ki; Tayyipgiller gibi sen ve avanen de Amerikan devşirmesidir, Amerikan yapımıdır ve o emperyalist haydut tarafından oynatılmaktadır. Bu sebeple sizden halkımız hayrına bir şey beklemek; “ölü gözünden yaş beklemek”, der ya halkımız, işte öyle bir saflık ve cehalet olur.

Fakat yukarıda belirttiğimiz sebeple Tayyip karşısında senin kazanmanı istiyoruz. İşte bunun için de sana bir öneride bulunuyoruz.

Böyle olumlu, faydalı ve sonuç almada çok etkin önerilerde bulunmak, senin etrafına topladığın, köyün delisi formatında her gün boş gevezelik eden amigolarının düşünebileceği bir şey değildir.

Bak, ne teklif edeceğiz sana:

İBB Başkanı İmamoğlu diyor ki; “Gelmekte olan Marmara ya da İstanbul Depremi’nin yol açacağı yıkıma karşı önlem almak ve bu amaçla İstanbul’da bir kentsel dönüşüm yapıp halkımızı olası can kayıplarından kurtarmak için 25 milyar dolar gerekmektedir. Bu miktardaki bir nakde sahip olabilirsek, İstanbul’u depreme karşı hazırlıklı hale getirebiliriz. Tehlike arz eden yapı stoklarını ortadan kaldırıp İstanbul Halkını güvenli konutlara sahip kılabiliriz.”

Bak, Kılıçdaroğlu; İstanbul’a gel, artık Maltepe’de mi yaparsın yoksa Taksim’de mi yaparsın; uygun bir yerde miting yap. Ve İstanbul Halkına söz ver.

De ki:

“Cumhurbaşkanı seçilir seçilmez ilk yapacağım işlerden biri, bu 25 milyarı tedarikleyip İBB Başkanı İmamoğlu’yla birlikte İstanbul’da kentsel dönüşümü başlatıp hızla sonuçlandırmak olacaktır. Bu işin giderini de devlet karşılayacaktır. Halkımızın üzerine hiçbir yük bindirilmeyecektir. Bu şekilde, 7,5 büyüklüğündeki bir depreme dayanıklı konutlar yapıp teslim edeceğiz, en süratli şekilde.”

Hadi bunu diyemediniz. Böylesi bir kentsel dönüşümün tüm giderini devlet karşılayamaz, dediniz. Ancak en azından şunu deyin:

“Büyük kısmını devletin karşılaması kaydıyla, geri kalanını da halkımıza, faizsiz, uzun vadeli kredilendirme biçiminde depreme karşı güvenli konutlar yapıp teslim edeceğiz.”

Bu miktarda bir parayı bulmak zor değildir bizce. İstemeniz halinde bulabilirsiniz. Nerelerden nasıl bulabileceğinizi artık sizin ekonomiden anlayan insanlarınız kolayca belirler.

İşte bu sözünüz, İstanbul’da size milyonlarca artı oy getirecektir. Böylece de kazanma olasılığınız artmış olacaktır…

Eğer bunu yaparsanız, hem Cumhurbaşkanlığı gibi bir koltuğa oturmuş olursunuz hem de İstanbul Halkına bir faydanız dokunmuş olur.

Bugüne kadar yani 12 yıldan bu yana, ülkemize ve halkımıza hiçbir yararın olmadığı gibi birçok kötülüğün oldu. Amerika’nın sana verdiği emir doğrultusunda Mustafa Kemal’lerin, İnönü’lerin kısmen de olsa geleneğini sürdüren CHP’yi çökertip onun yerine HDP-AKP karması, kırması, ABD yapımı yeni bir CHP oluşturdun. Etrafına da bütünüyle kendinle aynı kategorideki ABD muhibbi, boş konuşma ustası cahilleri doldurdun.

Bir de buna ilaveten, Tayyip karşısında şamar oğlanı rolü oynayarak ona yandan çarklı destek atmış oldun sürekli. Tayyip’in sana etmediği hakaret kalmadı. Hepsini yalayıp yuttun, hazmettin. “66’lı Masa”nda yanı başında oturan ve işaret parmağı önde olmak kaydıyla Karagöz’ün kolu gibi sürekli ileri geri kolunu oynatan Davidson Ahmet bile sana “Adam değilsin”, dedi. Belki hatırlarsın. Neyse, bunları geçelim artık…

Dediğimiz öneriyi kabullen de bundan sonra bir faydan dokunsun halkımıza. Yukarıda da belirttiğimiz gibi üstelik senin CB koltuğuna oturmanda çok etkili bir rol oynar, bu dediğimizi yapman…

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

24 Mart 2023

Nurullah Efe Ankut

HKP Genel Başkanı

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz