TESEV’ci, Sorosçu Hacı Kemal… Tayyip’in diplomasızlığı hiç mi ilgilendirmiyor sizi? Ülen neyin peşindesiniz siz?

23.03.2023
272
A+
A-

TESEV’ci, Sorosçu Kemal Efendi…

Altılı Masa’ndaki kankilerinden Davidson Ahmet’in partisinin “Eğitim Politikaları İzleme Kurulu Başkanı” ve de eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan’a ve yaptığı müthiş açıklamaya niye sahip çıkmıyorsun?

Niye sanki hiç böyle bir şey olmamış gibi, yokmuş gibi laf ebelikleriyle, kuru gürültülerle günler geçiriyorsun?

Bak, ne diyor Yusuf Ziya Özcan:

“RTE, CB seçimine katılamaz:

“1. Anayasaya aykırı,

“2. Üniversite diploması yok.

“Yine de kendisine özgün garip yollarla katılmaya çalışırsa tarihin en büyük seçim skandalının müsebbibi olacaktır.” [1]

Hatırlanacağı gibi biz, bu konuyu YSK’ye taşıyıp Tayyip’in onlara verdiği sahte diplomanın kabul edilmemesi, eğer edilirse Tayyip’in işlediği resmi evrakta sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık suçlarına ortak olacaklarına dair uyarıda bulunan bir dilekçe verdik, dün.

Bunun üzerine KRT’den İnan Demirel, Yusuf Ziya Özcan’a programına alma davetinde bulunuyor. O da söz veriyor geleceğine dair. Telefonla yapılan bu görüşme esnasında da Tayyip Erdoğan’ın üniversite diploması olmadığını, Marmara Üniversitesiyle de herhangi bir kayıt kürek ilişkisinin bulunmadığını söylüyor.

Fakat akşam 11.00’de başlayacak olan program öncesinde ne Yusuf Ziya Özcan’dan bir haber geliyor ne de telefonla ona ulaşmak mümkün oluyor. Telefonunu kapatmış…

İnan Demirel bu durumu aynen açıklıyor programında. Sözleşme görüşmesinde Yusuf Ziya Özcan’ın Tayyip’in diplomasızlığına ilişkin beyanını ve o anda da bütün aramalara rağmen ulaşılamadığını belirtiyor. Program kayıtlarında bu görülebilir.

Bugün öğle öncesinde yaptığı aramalarda nihayet Yusuf Ziya Özcan’a ulaşıyor İnan Demirel. Yusuf Ziya Özcan, gelmediği için özür beyanında bulunuyor sadece. YÖK Başkanlığı döneminde yaptığı araştırmada da Tayyip Erdoğan’ın kayıtlarda Marmara Üniversitesinde okuduğuna dair herhangi bir iz toz bulamadığını, dolayısıyla da Erdoğan’ın Marmara Üniversitesiyle hiçbir bağlantısı olmadığını belirtiyor. Fakat programa çıkamayacağını söylüyor.

Yine bugün Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Mehmet Oflaz, telefonla Yusuf Ziya Özcan’a aynı konuyu soruyor. Özcan’ın verdiği cevaba ilişkin Mehmet Oflaz’ın attığı tweet şudur:

“Eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan ile ‘Erdoğan’ın diploması’ hakkında konuştum.

“@yziyaozcan: Ben merak ettiğim için gayriresmi olarak meseleyi sordurdum. Konu ile ilgili Marmara Üniversitesi’nde hiçbir kayıt olmadığını söylediler.” [2]

Ve aynı konuyu Halk TV’den Seyhan Avşar araştırıyor. Yusuf Ziya Özcan’a ulaşıp soruyor işin aslını. Konuya ilişkin Seyhan Avşar’ın yazısı da şöyledir:

***

Erdoğan’ın diplomasını arayan ve bulamayan eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan konuştu: Kişisel merakımdan araştırdım

Türkiye seçime doğru giderken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın üniversite diploması yeniden gündemde. Erdoğan’ın 4 yıllık üniversite diplomasına sahip olup olmadığı ile ilgili tartışmalar sürerken KRT TV’ye açıklama yapan eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan görev yaptığı sürede diplomayı çok aradığını ancak bulamadığını açıkladı. Telefonla ulaştığımız Özcan’a diploma arayışını sorduk.

Eski Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın diploması konusunda dikkat çekici paylaşımlarda bulundu. Özcan, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Recep Tayyip Erdoğan, üniversite diploması olmadığı için Cumhurbaşkanı olamaz. Halk, AKP’nin Cumhurbaşkanı adayının kim olduğunu merak ediyor” ifadelerini kullandı.

İki konuyu araştırmış

Eski YÖK başkanının bu açıklaması oldukça önemliydi. Açıklamaları bununla da sınırlı kalmayan Özcan KRT TV’den İnan Demirel’e yaptığı açıklamada görev süresince Erdoğan’ın diplomasını çok araştırdığını ve bulamadığını açıkladı. Bu vahim iddiayı Özcan’a sorduk. Özcan, “YÖK Başkanı olduğumda iki şeyi merak etmiştim. Birisi 1998 yılında alınan katsayı kararının mimarı eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz’ün kat sayıyla ilgili bir araştırma yapıp yapmadığını merak ediyordum. Arşivde araştırmalar yaptım. Hiçbir şey çıkmadı. Diğeri ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasıydı. Marmara Üniversitesi’ndeki arkadaşlara sordum. ‘Hocam tek bir tane kayıt yok’ dediler. İki konuda da ilerleme sağlayamadık. Bunları resmi olarak sormadık çünkü o dönemde mümkün mü bunu resmi sormak” dedi.

“‘Kişisel merakımdan araştırdım’

“Neden bu araştırmanızı o dönem basınla, kamuoyuyla paylaşmadınız?” sorumuza ise Özcan, “Bu YÖK başkanının işi değil ki. Ben sadece merakımdan araştırdım. Herkes diplomayı konuşuyordu. Hiçbir YÖK başkanı ‘acaba Cumhurbaşkanı’nın diploması var mıdır, sahte midir’ diye merak edip araştırmaz. Ben kişisel merakımdan araştırdım” ifadelerini kullandı.[3]

***

Görüldüğü gibi, bizim yıllardan bu yana söylediğimiz, öne sürdüğümüz tez, yüzde yüz gerçeklik değerine sahip olarak tekrar tekrar doğrulanıyor, kanıtlanıyor. Tayyip’in diploması yok!

Anayasanın 101’inci maddesi ne diyor?

Aynen şunu:

“Cumhurbaşkanı, kırk yaşını doldurmuş, yükseköğrenim yapmış, milletvekili seçilme yeterliliğine sahip Türk vatandaşları arasından, doğrudan halk tarafından seçilir.”

Demek ki neymiş mesele?

Cumhurbaşkanı adaylığına başvurabilmek için bile YSK’ye yüksekokul mezunu olduğunu bildiren gerçek bir diplomanın sunulması gerekiyormuş.

Tayyip’in kalbura çevirdiği Anayasa bile bunu emrediyor.

Eee, Tayyip’in diploması yok?..

Neyle başvurdu YSK’ye?

Resmi evrakta sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık suçu işleyerek, başka bir deyişle kalpazanlık ederek oluşturduğu, gençlerimizin “fake” dediği sahte bir beş para etmez kâğıt parçasıyla.

Adam 85 milyonu ahmağın da ötesinde eşek yerine koyuyor be. Alıştı çünkü kandırmaya, insanlarımızı “Allah’la Aldatma”ya. Ve sizin gibi Amerikan yapımı fake muhalefete her doğradığını yedirmeye…

Ülen bir kere olsun “yetti gayrı” deyin be!

Diploması yok, Cumhurbaşkanıyım diye bu vatana, bu millete ve Türkiye Halkına etmediği kötülük bırakmadı ya. Felaketten felakete sürükledi ülkemizi. Halkımız kuru ekmeğe, kuru soğana muhtaç hale geldi. Peynirin kilosu 200 liraya, etin kilosu 300 liraya, sucuğun kilosu 600 liraya çıkmış ya.

Nasıl alıp tüketsin insanlarımız bu temel gıdaları?

Ve adam hasta ayrıca mental olarak. Narsisistik Kişilik Bozukluğu var, Mitomanik Kişilik Bozukluğu var, Kriminal Psikopatik Kişilik Bozukluğu var. Onun mahkemelerinde hâkimlerine, savcılarına, avukatlarına karşı da defalarca belirttiğimiz gibi, onun bırakalım devletin tepesinde oturmasını, bir tek gün bile kamu görevi yapmaması gerekir. Yapamaz, yaptırılmamalı. Acilen psikiyatrik-psikolojik tedaviye alınmalı Tayyip ve benzerleri.

Yaparsa ne olur?

İşte böyle olur…

Ülkeye art arda zincirleme felaketler yaşatır. En son askeri 48 saat deprem bölgesine salmamakla 10 binlerce insanımızın yok yere yıkıntılar altında acı çekerek, donarak ölmesine sebep olur.

Ülen sahte muhalefet!

Amerikan yapımı altılı bilmem neli masacılar!

Bakın Tekirdağ’da doktor olma hevesiyle yanıp tutuşan zavallı bir kızcağızımız, bir sahte diploma edinerek doktorluk yapmış kısa bir süre devlet hastanesinde. Diplomasızlığı ortaya çıkınca hemen tutuklandı çocukcağız. İşte iki gün önce yeni bir duruşması görüldü. Tutukluluğunun devamına karar verdiler yine.

Bu adam koca ülkeyi uçurumun kenarına getirdi ya…

Yapımcısı ve yöneticisi ABD’nin Yeni Sevr demek olan BOP’u çerçevesinde uçurumdan aşağı yuvarlayacak ülkemizi. Fakat hâlâ kimse kılına dokunamıyor. Bizim dışımızda kimse, siyasi parti bağlamında bu vahim hukuksuzluğun üzerine gidemiyor. Ve adam Kaçak Saray’ında manda yoğurdu, Medine hurması, kestane balı muhabbeti yapıyor ya. Ülkenin ve halkın gerçeklerinden kopmuş, hayaller âleminde yaşıyor adam.

Ve siz ne yapıyorsunuz Sorosçu Kemal?

Yok iki sefer Cumhurbaşkanlığı yapmış da üçüncüsü olur muymuş, olmaz mıymış, onun gevişini getiriyorsunuz sürekli. Çünkü alayınız 10 yıldan bu yana iş tuttunuz onunla. İktidar-muhalefet oyunu oynadınız, Amerika’nın size verdiği roller kapsamında. O yüzden onun kanunsuzluğunu, sahteliğini dile getiremiyorsunuz.

Suç ortaklığı etmişliğiniz var çünkü, değil mi?

Ülen köyün delisi formunda, her gün dilli düdük gibi öten adamların var. Sırf kuru gürültü edeceklerine bu diplomadan söz etseler ya… Bunun peşine düşsenize. Ülen “Masayı devirecek soru” bu ya: “Diploma Nerede?”

“Var diplomasız olsun, biz yeriz ya. Eşekler bile yemezmiş, yemezse yemesin, biz yeriz” mi diyorsunuz?

Yazık be insanlığınıza…

Ülen Sorosçu Kemal, en çok ağırımıza gidecek işlerden biri de nedir, biliyor musun?

CB seçiminde sana oy verecek olmamız, sen kalibrende bir adama oy vermeye mecbur kalmamız…

Kader utansın diyelim buna da…

Hani bir zamanlar adamken (şimdi Tayyip’in sıfır numara yalayıcılarından oldu, bilindiği gibi. İntihar etti yani) Orhan Gencebay bir şarkısında diyordu ya: “Kaderin böylesine yazıklar olsun!”

Yusuf Ziya Özcan KRT’ye niye çıkamadı söz verdiği halde?

Onu kim ya da ne engelledi?

Şefi, Karagöz’ün kolu gibi işaret parmağı önde sürekli öne arkaya hareket eden koluyla meczubane konuşmalar yapan Davidson Ahmet mi engellemiş olabilir?

Çünkü Tayyip kapının önüne koyuncaya kadar 10 küsur yıl onunla iş tuttu. Tayyip’in akıldanesi oldu, Dışişleri Bakanı oldu, Başbakanı oldu, AKP Başkanı oldu. Bu sebeple Tayyip’in diplomasızlığı ortaya çıkarsa ben de suçlu durumuna düşerim ya da en azından hanzo durumuna düşmüş olurum, diye düşündü de mi engelledi acaba?

Yoksa senin ve masanız efradının bir kararıyla mı engellendi bu adamın KRT’ye çıkması?

Ya da Tayyipgiller tarafından mı bir tehdide maruz kalıp korkutuldu da çıkamadı televizyona?

Bu konulara ilişkin bir açıklama yapın ülen!

Hiç mi içi dolu, halka yarayacak bir sözünüz olmayacak sizin?

Hep mi boş teneke gürültüsü çıkaracaksınız?

Anlamlı olarak ettiğiniz sözlerin tamamı, efendiniz, yapımcınız Amerika’ya sadakat mesajları gönderen sözlerinizdir. Onun dışındakilerin hiçbirinin beş paralık bir değeri ve faydası yoktur halkımız açısından.

 

Saygıdeğer Halkımız;

Eninde sonunda Tayyip’in diplomasızlığını, herkesin balkabağı gibi görebileceği şekilde, ortaya çıkaracağız!

Onun 80’li yıllardan bu yana kamuyla ilişkilerinde attığı bütün imzaların, diploma sahteciliğinden dolayı boş hükmünde olduğunu, yok hükmünde olduğunu, çöp hükmünde olduğunu kanıtlayacağız!

O, askerlik şubesine bile sahte çıktı belgesi verdi. Ve o sayede kantin yedek subayı olarak askerliğini yaptı. Er olarak yeniden askerlik yapması gerekecek onun.

Ha, bu yaştan sonra askerlik yapamaz, sağlığı el vermez mi diyen olur?

Mutfakta oturduğu yerden patates soyar, hiç değilse Mehmetçiğin karavanasının hazırlanmasında onun da emeği geçmiş olur.

Onu da mı yapamaz?

Yapar bizce…

Tabiî onun işlediği binbir suçtan dolayı onlarca kez ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılmış olması da gerekecektir ileride. Vicahi ya da gıyabi ama mutlaka o cezaları alacak. Bu, da işin bir başka yönüdür…

 

Saygıdeğer Halkımız;

Bu Altılı Masa bilmem ne masa, PKK-HDP yörüngesinde oluşan ittifaklar bilmem neler, “Emek ve Özgürlük” mü diyorlar kendilerine, işte onlar… Bunların tamamı Amerika’nın çizdiği sınırlar içinde, belirlediği çerçeve içinde oynuyorlar siyasi rollerini. Hepsini CIA oynatıyor, Pentagon oynatıyor, Washington oynatıyor bunların.

İşte bu sebepten Tayyip’in diplomasızlığı meselesine asla girmiyor bunlar. Çünkü efendileri ABD Çakalı girmeyin, diyor. Yani Meclisteki bu ABD yapımı, ABD kuklası iktidarıyla, muhalefetiyle siyasilerinin tamamı ABD’nin emrinde ve hizmetindedir. Ve onlar tarafından oynatılmaktadır. Hepsine farklı farklı roller verilmiştir. Senaryoda kendilerine ait olan rolleri oynuyor bunlar da.

İşte hepsinin sonu gelecek bunların bir gün…

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

23 Mart 2023

Nurullah Efe Ankut

HKP Genel Başkanı 

[1] https://twitter.com/yziyaozcan/status/1634499969179693056?s=20

[2] https://twitter.com/MehmetOflaz06/status/1638884017180139520?s=20

[3] https://halktv.com.tr/gundem/erdoganin-diplomasini-arayan-ve-bulamayan-eski-yok-baskani-yusuf-ziya-ozcan-726207h

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz