HKP, milletvekili ayrıcalıklarının kaldırılması için Anayasa Mahkemesine başvurdu

22.06.2015
508
A+
A-

 

     Bugün olduğu gibi, ortalama ücret alan bir işçiden on-on beş kat, ortalama gelire sahip bir köylüden otuz-kırk kat fazla maaş alan milletvekilleri, halkın dertlerini, çektiği acıları, sıkıntıları asla anlayamazlar. Atasözümüz de der ya; “tok acın halinden anlamaz”, diye. İnsanın empati yapabilmesi için karşısındaki insanın acılarını, sıkıntılarını hissetmesi, yaşaması gerekir. Ancak o zaman devlet yöneticileri halkın dertlerine çareler bulmaya çalışır.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak; emekçi halkımızın vergileriyle şatafatlı yaşam süren ve sadece kendilerinin değil neredeyse tüm sülalesinin geleceğinin de garanti altına alınması demek olan milletvekili ayrıcalıklarını, kaldırılması için Anayasa Mahkemesine taşıdık.

Bununla ilgili basın açıklamasını Anayasa Mahkemesi önünde yaptık. “Tüm Milletvekili Ayrıcalıkları Kaldırılsın”, “Halk Gibi Yaşamayan Halkın Halinden Anlamaz” ozalitimizle, “Utanın Utanın Asgari Ücret 949 TL” dövizimizle, bayraklarımızla ve sloganlarımızla halkımızın parasıyla sefa sürenleri protesto ettik.

 

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

 

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz