Katil ABD, Katil Tayyipgiller Suriye’den Elinizi Çekin! >>> 11.11.2012

19.11.2012
469
A+
A-

Halkın Kurtuluş Partisi Gebze İlçe Örgütü, 11 Kasım 2012 Pazar günü saat 14.30’da Gebze Tarihi Çeşme Önü’nde yaptığı eylemle Tayyipgiller’in peş peşe yaptığı zamları ve Suriye politikasını protesto etti.

Yeniçarşı’dan bayrak ve dövizlerle Eskiçarşı Tarihi Çeşme önüne yürüyen Partililer, coşkulu sloganlarıyla halkın ve esnafın dikkatini çekti. Kurtuluş Partililer yürüyüş sırasında, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol”, “Suriye Halkı Yalnız Değildir”, “İşsizliğe Pahalılığa Zama Zulme Son”, “Zam Zam Zam Ucuzluk Ne Zaman” sloganlarını attılar. Çeşme Önü’ne gelen HKP’liler burada basın açıklaması yaptılar.

Basın açıklamasını HKP Gebze İlçe Sekreteri Erkin Gürbüz yaptı.

E. Gürbüz, Tayyipgiller günlerdir, hatta aylardır Suriye’ye karşı savaş naraları attı. Olmadı, sınırlarımızı emperyalistlerin maşası “muhalif”lere açtı. Para, silah, cephane yardımı yaptılar. Ülkemizde açtıkları eğitim merkezlerinde CIA ajanlarınca eğitilen emperyalist kuklalarla Esad sonrası geçiş dönemini dizayn ettiler, dedi.

E. Gürbüz açıklamada, büyük bir çoğunluğu Suriyeli bile olmayan eli silahlı, Ortaçağcı katiller sürüsünün sınırlarımızdan girip Suriye’de katliamlarını yaptıktan sonra üslerine (Hatay’a) döndüğünü belirtti. Bir gün, beş gün, on gün, bir ay değil tam bir buçuk yıldır dünyanın gözünün içine baka baka ülkemiz toprakları, egemen bir ülkenin rejimine karşı savaşan güçlerin savaş merkezi haline getirildi, dedi.

E. Gürbüz, Tayyipgiller’in bütün bunları, Emperyalist ağababaları kendilerini biraz daha iktidarda tutsun diye yaptıklarını vurguladı. Uyguladıkları ekonomik politikaların halkı canından bezdirdiğini kendileri de çok iyi biliyorlar, işçiye, memura sefalet ücretlerini reva görürken, halkın en temel tüketim maddelerine yaptıkları yüzde 30-40’lara varan, hatta bazı maddelerde yüzde 100, yüzde 200’leri bulan zamların kendilerinin sonunu hızlandırdığının bilincindeler, dedi. En son yaptıkları elektrik ve doğalgaz zamlarının kış aylarında emekçi halkın cebini yakacağı ortadadır.

Uyguladıkları zulüm politikalarına karşı emekçi halkların tepkisini engellemek için “vatan millet” edebiyatı ile ülkemizi Savaşın içine çektiler. Akçakale’ye düşen top mermilerini bahane ederek Suriye’ye karşı fiilen savaş başlatılmış oldular, dedi.

Açıklama sırasında da sloganlarla Tayyipgiller ve ABD-AB Emperyalistleri protesto edildi.

Erki Gürbüz sözlerini şöyle sonlandırdı: İşçi Sınıfımıza ve Emekçi halkımıza yönelik baskı ve sömürünün dozu her geçen gün artıyor. Yakın zamanda yasalaşan Toplu İş İlişkileri Yasası, İşçi Sınıfımızın örgütlenme hakkını elinden almaktadır. Sendikaların ezici çoğunluğu barajın altında kalarak Toplu İş Sözleşmesi yapma yetkisini kaybetmektedir. Halklarımız, dünya halkları buna izin vermeyecektir! Bu insanlık düşmanlarını hak ettiği yere mutlaka gönderecektir! 11.11.2012

 

Gebze’den Kurtuluş Partililer 

      

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz