İşçilerin sömürülmediği gerçek bayramlar için Nakliyat-İş ve Kurtuluş Partililer Bayramda da alanlardaydı!

17.07.2015
467
A+
A-

Parababaları kendi kârlarını ve sermayelerini nasıl daha fazla artıracaklarının planlarını yaparken, işçilerin durumlarını asla düşünmezler. Onlar için tek amaç kârlarının, koltuklarının sağlamlığıdır, işçinin aç olması onları ilgilendirmez.

Bugün Bayram, bu Bayramda da Parababalarının insanı hayvan yerine koyan düzenine karşı direnen işçiler var.

DİSK/Nakliyat-İş Sendikası üyesi, sendikalı oldukları için işten atılan Zet Farma Lojistik İşçileri 259 gündür, 2 Temmuz tarihinde Şişli Belediyesi Taşeronu tarafından, ihale süresinin dolduğu gerekçesiyle, hiç bir iletişim sağlanmadan sadece telefonlarına gelen mesaj ile işten çıkarıldıklarını öğrenen Şişli Belediyesi İşçileri de 15 gündür haklarını arıyorlar, direniyorlar!

Bugün, DİSK/Nakliyat-İş Sendikası, Şişli Belediyesi önünde Taşeron zulmü altında inleyen, işten atılan işçilerin haklarını ve taleplerini dile getirmek, bu haklı mücadelelerini zafere ulaştırıncaya kadar direneceklerini ilan etmek için bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

DİSK/Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu yaptığı açıklamada; “Bu bayram günü işçileri işsizlik ve pahalılık cehennemine atanlar utansın! Zet Farma’dan ve Şişli Belediyesinden atılan üyemiz işçilerin bayramlarını zehir ettiler. Ancak bizler taşeron zulmüne karşı sessiz kalmayacağız. Sonuna kadar bu haksızlığa karşı direneceğiz. Mücadelemiz bizler kazanana kadar devam edecektir” dedi.

Şişli Belediyesi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından, çocuklarıyla bayramı direniş alanlarında kutlayan işçilerle toplu biçimde bayramlaşma yapıldı.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, işçilerin haklı mücadelelerine destek olmak üzere son derece coşkulu geçen basın açıklamasına katıldık. Hep bir ağızdan “Taşeron işçisi köle değildir”, “İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız”, “Zafer direnen emekçinin olacak”, “Atılan işçiler geri alınsın” sloganlarını haykırdık.

Basın açıklamasından sonra, DİSK/Genel-İş tarafından hukuksuz bir biçimde, hiçbir gerekçe gösterilmeden işten atılan Oya Baydak’ı ziyaret ettik. Oya Baydak’tan süreç hakkında bilgi aldık ve haklı mücadelesinde yanında olduğumuzu belirttik.

Bizler Halkın Kurtuluş Partisi olarak diyoruz ki: Bayram asıl işçilerin kazandığı gün olacaktır, asıl bayram insanın insanı ezmediği, sömürmediği düzen olan sosyalizmde yaşanacaktır. 17.07.2015

İstanbul’dan

Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz