DİSK/Nakliyat-İş Sendikası Bayrama Direnişle Giriyor

16.07.2015
531
A+
A-

BASINA VE KAMUOYUNA

ZET FARMA LOJSTİK VE ŞİŞLİ BELEDİYESİ DİRENİŞÇİLERİ RAMAZAN BAYRAMINA

DİRENİŞLE GİRİYORLAR

Sendikamızda örgütlendikleri üye oldukları için işten çıkarılan ve 258 günden beri direnen Zet Farma Lojistik Direnişçileri ile yine sendikalı oldukları için Şişli Belediyesi Taşeronunda işten çıkartılan üyelerimiz 16 günden beri direnişlerini kararlılıkla devam ettirmektedirler.

Zet Farma Lojistik’te işten çıkartılan üyelerimizin sayısı 14, Şişli Belediyesi Taşeronunda ise 7’dir. Zet Farma Lojistik’te işverenin işçi ve sendika düşmanlığı iş mahkemesi kararı ile de kanıtlanmıştır. İstanbul 2. İş Mahkemesi işten çıkarmaların haksız, keyfi, kanunsuz olduğunu, işçilerin işe iadesi ile çıkartma gerekçesinin sendikal faaliyet olduğuna karar vermiştir. İşveren, mahkeme kararına karşın üyelerimizi işe almamaktadır.

Şişli Belediyesi Taşeronu ise ihale süresi dolduğu gerekçesi ile sendikamız üyesi 7 işçiyi işten çıkartmıştır. Direnişe başlayan üyelerimiz Meclis Toplantı Salonunu, Belediye Başkanlığını, Bayramlaşmayı direniş alanına dönüştürmüşlerdir. Belediye Başkanı sorunu çözme sözü vermiş ancak bunu yerine getirmemiştir.

İşçi ve sendika düşmanlığına karşı direnen Zet Farma Lojistik ve Şişli Belediyesi işçileri Ramazan Bayramına Direnişle girmektedirler.

Zet Farma Lojistik ve Şişli Belediyesi Direnişçi işçiler ile birlikte Ramazan Bayramının ilk günü (yarın) Şişli Belediyesi Direniş alanında olacaklardır. Sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu direnişçilerle bayramlaşma ve Basın açıklaması yapacaktır.

Yazılı-görsel basın emekçilerini, sendikaları, halk örgütlerini direnişçilerle birlikte olmaya çağırıyoruz. 16.07.2015

Bayramlaşma ve Basın Açıklamasının Yapılacağı

Yer   : Şişli Belediyesi Önü (Yeni Bina)

Adres : Merkez Mah. Darülaceze Cad. Şişli/İstanbul

Tarih : 17.07.2015 Cuma

Saat : 13:00

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz