İşçi, Sendika Düşmanı Yurtiçi Kargo’yu ve Geopost’u boykot ediyoruz

04.04.2013
496
A+
A-

 

 

 

 

 

 

     Her türlü zorluğa, baskıya rağmen işi, ekmeği, onuru ve sendikası için aylardır direnişte olan Yurtiçi Kargo direnişçilerinin başlatmış oldukları boykot kararını desteklemek, boykot kararımızı kamuoyuna açıklamak için 2 Nisan günü Kadıköy’deki direniş yerinde bir basın açıklaması gerçekleştirdik.

 

    Bayraklarımız, dövizlerimiz, sloganlarımızla vardığımız direniş yerinde, işçiler bizi coşkuyla karşıladı. DİSK Nakliyat-İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Arslan’ın direnişi anlatan konuşmasının ardından Partimizin diğer direnişlerde olduğu gibi bu direnişte de verdiği destekten dolayı teşekkür ederek sözü Partimiz İl Başkanı Av. Pınar Akbina’ya verdi.

 

     Pınar Başkan yaptığı açıklamada; partimizin İşçi Sınıfı Partisi olduğunu, İşçi Sınıfı iktidarını hedeflediğini vurgulayarak direniş ve grevlere verdiğimiz önemi anlattı. Her türlü baskıya rağmen 73 gündür sürdürdükleri direnişlerinden dolayı işçileri kutladı. Halkımıza seslenerek işçi düşmanı, sendika düşmanı Yurtiçi Kargo’ya kargo verilmemesini, direnişe destek olunmasını ve işçilere yapılan zulme ortak olunmaması gerektiğini söyledi.

 

     Av. Pınar Akbina, Halkın Kurtuluş Partisi olarak bulunduğumuz illerde Yurtiçi Kargo’ya kargo vermeyeceğimizi ve verdirtmeyeceğimizi söyleyerek direnişin başarıyla sonuçlanacağına olan inancımızı bir kez daha vurguladı.

 

Daha sonra işçilerin başlatmış oldukları imza kampanyasına katılarak orada kaldığımız sürece Yurtiçi Kargo müşterilerine direniş anlatarak boykot etmelerini istedik.

 

 

 

Yaşasın Yurtiçi Kargo Direnişimiz

 

 

 

 

 

İstanbul’dan HKP’liler

 

 

 

 

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz