Gözaltılar, baskılar, tehditler, işçi kıyımı MNG Kargo’daki örgütlü mücadeleyi engelleyemeyecektir

01.04.2013
526
A+
A-

 

MNG Kargo’nun 10. yılı dolayısı ile Gebze Organize Sanayi’de düzenlediği kampanya etkinliğinde, MNG’den atılan işçiler, işverenin işçi ve sendika düşmanlığına karşı bir eylem gerçekleştirdi. Bu eylemde MNG Genel Müdürü Aslan Kut ve diğer üst düzey yöneticiler, yumurta atılarak sloganlarla protesto edildi. Bu protesto karşısında MNG Kargo bu etkinliğini iptal etmek zorunda kaldı. Protesto eylemine MNG’den atılan işçiler, Yurtiçi Kargo direnişçileri ve Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze Şube Başkanı ve yöneticileri de destek için eyleme katıldı.

Eylem sırasında Gebze Organize Sanayi idare binasının özel güvenlik görevlileri işçilere saldırdı ve eylemi engellemek istedi. Ancak Nakliyat-İş Sendikası yönetici ve üyelerinin buna karşı çıkması sonucunda bir arbede yaşandı.

Binanın özel güvenlik görevlileri polisi çağırarak şikayetçi oldu. Polis, bu şikâyeti dikkate alarak Sendika Genel Merkez Örgütlenme Daire Başkanı Erdal Kopal’ı gözaltına aldı, diğer yönetici ve üyeleri -yaklaşık 40 kişinin- ifadelerini almak üzere Mutlukent Polis Merkezi’ne götürdü. Burada yaklaşık iki saat alıkonulan yönetici ve üyeler daha sonra serbest bırakıldı.1.04.2013

 

 

 

 

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz