HUGO CHAVEZ YOLDAŞ’A GEÇMİŞ OLSUN DİLEĞİMİZDİR >>> 13.12.2012

12.12.2012
503
A+
A-

Uçağın merdivenlerini tek başına çıktı Chavez Yoldaş, yumruğunu kaldırıp yüksek sesle, “Çok yaşa memleketimiz!” diye haykırdı. Yeniden nükseden kanser illeti için Sosyalist Küba’ya ameliyata gidiyordu. Belki de gidip dönmemek var ama O ülkesini, Halkını düşünüyor, “Bolivarcı Devrim’in sürekliliğini sağlamak zorundayız” diyor.

Başka bir davranış beklenebilir mi Hugo Chavez Yoldaş’tan?

O Chavez Yoldaş ki, AB-D Emperyalistlerinin topuna kafa tutmuş, onların son yıllardaki en büyük kâbusu olmuş, Latin Amerika’dan sol rüzgârları estirmiş, Dünya Halklarının umudu olmuş, Irak, Libya, Suriye, Filistin Halkının yanında olmuş bir yiğit önderdir. Dünyamızda kanser düzenini yaratan Emperyalistler yıldıramamış, sindirememiş, korkutamamış Chavez Yoldaş’ımızı, kanser hastalığı mı korkutacak, sindirecek, yıldıracak?..

O Chavez Yoldaş ki, bedeninde Latin Amerika Halklarının büyük dostları, yüce devrimciler Simon Bolivar, Jose Marti, Che ve Camillo’nun ruhunu taşıyor. Onların, yarım bıraktıkları yüce davayı sonucuna ulaştırmak istiyor, ABD Emperyalistlerini ve yerli uşaklarını Latin Amerika’dan defetmek ve bu mazlum halkları özgürleştirmek istiyor.

O Chavez Yoldaş ki, verdiği devrimci savaş öylesine etkili, büyük devrimci fırtınalar, rüzgârlar yarattı ki, bahar yağmurları kadar verimli olan bu fırtınalar dünya halklarına da umut, moral ve mücadele azmi aşıladı. Chavez Yoldaş’ın Latin Amerika’da yükselttiği mücadele bayrağı ABD ve AB Emperyalist haydutlarını tüm dünyada tökezletti, yılgınlığa uğrattı.

Bu nedenledir ki, Chavez Yoldaş’a Latin Amerika Halklarının değil, tüm dünya halklarının gereksinimi var. Çünkü Chavez Yoldaş’ın şanlı, onurlu, yiğitçe mücadelesi tüm dünya halklarına güç veriyor, güven veriyor. Halkın Kurtuluş Partisi olarak inanıyoruz ki, Chavez Yoldaş’ımız, emperyalist haydutlara karşı savaştığı gibi bu doğa saldırısına karşı da savaşacak ve kazanacaktır. Yoldaş’ımızın bunu başaracağına içtenlikle inanıyoruz. Chavez Yoldaş, milyonlarca masum insanın kanına girmiş, doğanın Yoldaş’ımızı yenmesini dört gözle bekleyen Emperyalist çakalların, Amazon Nehri’nin sularının bile pisliğini temizlemeye yetmeyeceği iğrenç ellerini ovuşturmasına izin vermeyecektir.

Dünya Halklarının ve Venezuela Halkının dileklerini Amerikalı Aktör Sean Penn dile getiriyordu:

“Chavez, gezegenimizdeki en önemli liderlerden biri. Kısa zamanda güç kazanmasını ve iyileşmesini diliyorum” diyordu namuslu aktör.

Chavez Yoldaşın halefi olarak atadığı Devlet Başkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Nicolas Maduro, Chavez Yoldaşa sesleniyordu “Seni burada bekliyoruz. İyileşip aramıza dönmek zorundasın.”

Venezuela Halkının ve Dünya Halklarının umutlarına tercüman oluyordu Maduro Yoldaş.

Bize mahallemizin insanı kadar, birlikte büyüdüğümüz en yakın yoldaşımız kadar yakın olan Hugo Chavez Yoldaş, ara verdiği çalışmalarına yeniden dönüp, dünya halklarına umut aşılamaya, Sosyalizmi Venezuela’da örmeye, Emperyalizmin oyunlarını bozmaya, insanlığın başındaki kara bulutları dağıtmaya devam edecektir.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak inanıyoruz ki, Chavez Yoldaş, Kübalı Doktorların mahir elleriyle sağlığına çok kısa bir sürede kavuşup,  Sosyalist Güneşin pırıltısını ve sıcaklığını Dünya Halklarına hissettirecek, insanlığın başbelası, Che’nin deyişiyle “insan soyunun en büyük düşmanı”, uluslararası emperyalist haydutlar çetesinin başhaydut devleti ABD Emperyalistlerine ve onların yerli işbirlikçisi hainlere karşı mücadeleye kaldığı yerden devam edecektir.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, Chavez Yoldaş’ın sağlığına bir an önce kavuşup görevlerinin başına çok daha sağlıklı bir şekilde dönmesi temennilerimizle, Venezuelalı Yoldaşlarımıza en içten Devrimci selamlarımızı gönderiyor, Chavez Yoldaş’a acil şifalar diliyoruz. 13.12.2012

 

Venceremos! Hasta La Victoria Siempre!

 

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz