HKP pankartlarının indirilmesine karşı suç duyurusunda bulundu

21.08.2014
509
A+
A-

 

Halkın Kurtuluş Partisi, İstanbul’da parti binasında asılı bulunan pankartların kolluk kuvvetleri tarafından hukuk dışı gerekçelerle indirilmesine karşın suç duyurusunda bulundu.

HKP, “kanunsuz emirler verilmek; Siyasi Hakların Kullanılmasının Engellenmek; İnanç, Düşünce ve Kanaat Hürriyetinin Kullanılmasını Engellenmek; Konut Dokunulmazlığının İhlali;  Görevi Kötüye Kullanma; Kamu Görevine Ait Araç ve Gereçleri Suçta Kullanma” gerekçesiyle savcı ve emniyet görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kurtuluş Partililer suç duyurusu öncesi Çağlayan’da 21 Ağustos günü saat 13.30’da İstanbul Adalet Sarayı önünde bir eylem gerçekleştirdi.

“Çelik Bilezikle Tanışacaksın”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halka Hesap Verecek”, “Kurtuluş Partisi Yıldırılamaz” sloganlarını haykıran Kurtuluş Partililer adına İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina bir basın açıklaması yaptı.

Yerel seçimlere katılmış yasal bir partinin pankartının kanun dışı yollardan binasından indirildiğini belirten Av. Akbina, parti çalışmalarının engellenmeye çalışıldığını söyledi.

 Akbina, “Günlerdir Parti penceresinde asılı duran pankartın bir anda telaşla indirilmesinin altında yatan neden nedir? Özellikle iktidardaki ve yakın düşüncede olan siyasi partilerin astığı hem de alenen suç teşkil eden, YSK tarafından yasaklanan pankartlara dokunulmazken Halkın Kurtuluş Partisi’nin pankartının hukuksuz bir şekilde indirilmesi ne yazık ki son dönem daha da artan Hukuksuzluğun, keyfiliğin, farklı düşüncelere tahammülsüzlüğün bir kez daha ortaya çıkışıdır” diye konuştu.

Basın açıklamasından sonra Kurtuluş Partili Hukukçular suç duyurusunda bulundu.

HKP’nin Seçim Bildirgesini içeren “Sözümüzdür: Nereye gidersen git Nereye çıkarsan çık Çelik bilezikle tanışacaksın. Tarihe de; hırsız, katil, hain ve ABD uşağı olarak geçeceksin!” ve Mülkün sahibi Allahtır işbirlikçi hırsızların da Amerika. Halkın Kurtuluş Partisi” ibarelerini içeren pankartları önce polisler tarafından vinçle indirilmeye çalışılmış; itirazlar ve karşı koyma sonucunda kolluk güçleri tarafından aynı gün içinde savcılık kararı getirilerek pankartlar indirilmişti.

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz