HKP İzmir İl Örgütü Siyonist Canavar İsrail’i protesto etti

21.07.2014
515
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde, Siyonist İsrail’in Arap Halklarının kanını emmek için kurulan küçük CIA’sı MOSSAD tarafından tertiplenen, İsrailli üç gencin kaçırılması provokasyonunu bahane ederek Gazze üzerine bombalar yağdırması, çoğunluğu çocuk ve kadınlar olan 500’ün üzerinde masum sivili katletmesi üzerine protesto eylemleri sürüyor.

21 Temmuz Pazartesi günü, HKP İzmir İl Örgütü tarafından Konak YKM Önünde bir protesto eylemi gerçekleştirildi. Eylemde “Siyonist İsrail Filistin’den Defol”, “İsrail ABD’dir”, Emperyalistler Yenilecek Direnen Halklar Kazanacak”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganları atıldı.

Eylemde basın açıklaması yapan HKP İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak açıklamasında ABD ve AB Emperyalistlerinin açıktan İsrail’e destek verdiklerine, bunun açıkça AB-D Emperyalistleri tarafından Bekçi Köpeğine verilmiş “saldır” komutu olduğuna değinerek “bu tutum yıllardır bizim alanlarda haykırdığımız ‘İsrail ABD’dir’ sloganının doğrulanmasıdır.”, dedi.

Tayyip Erdoğan’ın “İsrail’le ilişkilerimiz artık normalleşemez” sözünü de değerlendiren Çolak; “Gerçekten ilişkilerimiz normal değil artık İsrail’le. Askeri ve ekonomik alanlarda ilişkilerimiz normalin üç dört katına çıkıyor. Sadece geçen yıl gerçekleşen ticaret 5 milyar dolar düzeyinde. Gazze’yi bombalayan jetlerin yakıtının dolum yeri Türkiye. Gazze’den fırlatılan roketleri haber eden Türkiye’deki üsler. Tayyip doğru söylüyor ilişkilerimiz normal değil, derken. Ve oğul Burak’ın gemiciği mal taşıyor İsrail’e”, diyerek Tayyipgiller’in halklarımıza karşı, İsrail’e karşı “One Minute”, el altından “al gülüm ver gülüm” şeklinde davrandığını belirtti.

Venezuela ve Şili’nin İsrail’e karşı aldıkları tavrı onurlu seslerin yükselmesi olarak niteleyen Çolak Küba eski devlet başkanı Fidel Castro’nun yaptığı “Yüzsüz Provokasyon” başlıklı makaleye de dikkat çekerek; “İsrail Ordusu’nu Hitler’in ordularına benzetirken, Filistin’in İsrail’e karşı mücadelesini 2. Dünya Savaşı sırasında Sovyetler Birliği Ordusu’nun, Kızıl Ordu’nun, Almanya Nazi Ordularına karşı yaptığı Stalingrad savunmasına benzetiyor. O savunmanın ardından gelmişti zafer. O savunmayla birlikte tattı yenilgiyi Hitler Faşizmi. O savunma sonun başlangıcıydı Hitler Faşizmi için. O savunmanın ardından tanışmıştı Dünya Halklarının üçte biri Sosyalizmle”, dedi.

Çolak konuşmasını: “Filistin de kazanacak. Bugün olmazsa yarın. Çünkü haklılar, çünkü direniyorlar, çünkü ölümü göze aldılar. Ve şu bir gerçekliktir ki ölümü göze almış insandan daha tehlikeli bir bomba daha icat edilmedi. Bu bomba patlayacak AB-D Emperyalistlerinin ve Bekçi Köpeği İsrail’in başında. Ölümlerin en şerefsizini tattıkları gün halkların bayram günü olacak”, diyerek sonlandırdı. Eylem yine sloganlar eşliğinde coşkulu bir şekilde sona erdi. 21.07.2014

Halkın Kurtuluş Partisi

İzmir İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz