HKP İzmir İl Örgütü olarak Maraş Katliamı’nı 43’üncü yıldönümünde bir kez daha lanetledik!

24.12.2021
286
A+
A-

Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü olarak Maraş Katliamı’nın 43’üncü yıldönümünde Karşıyaka Çarşı’da eylem yaptık.

Saat 18.00’de Karşıyaka Çarşı’da parti bayraklarımız ve “Maraş’ın Katili Kontrgerilla’dır, Unutmadık, Unutturmayacağız, Hesabını Soracağız” ozalitini açtık. “Maraş’ın Hesabı Sorulacak”, “Maraş’ı Unutma Unutturma” sloganları ile başlayan eylemimizde Partimiz adına açıklamayı İl Yönetim Kurulu Üyemiz Fahri Kaya Yoldaş yaptı. Fahri Kaya yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi;

***

Zaman geçer ama İnsanlığa karşı işlenen suçlar, İnsanlık var oldukça asla unutulmaz. Maraş Katliamı da bunlardan birisidir. 19 Aralık 1978’de başlayıp 24 Aralık 1978’de büyük bir katliamla sonuçlanan bu olaylar, CIA ve MİT  tarafından tezgahlanmış, Kontrgerilla’nın özel örgütü MHP tarafından yaşama geçirilmiştir. İl dışından katliamı sevk ve idare edecek Kontrgerilla’nın adamları getirilmiş, yalanlar üzerinden provokasyon, halkımızın en hassas duyguları üzerinden kara propaganda başlatılmıştır. En son “Çiçek Sineması’na bomba atıldı” yalanıyla halk galeyana getirilmiştir. Tıpkı Şanlı Gezi Halk İsyanı’mızda “Camide bira içtiler”, “Başörtülü bacımızın üstüne idrarlarını yaptılar” yalanını söyleyen Tayyip Erdoğan’ın yapmaya çalıştığı gibi…

ABD eliyle iktidara getirilen AKP’giller de uyguladıkları politikalarla halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmektedirler. Halkımızı Allah’la kandırarak din kisvesi altında dünya menfaati sağlamaktadırlar. Abdullah Bin Mübarek bunlar için “İnsanların  en alçağı” demiştir yaklaşık 1300 yıl önce. Her kim ki Parababalarının azgın sömürü ve soygun düzenine hizmet eder, insanlarımızın samimi inançlarını sömürür; işte o, insanların en alçağıdır.

Bu devran böyle gelmedi böyle gitmeyecek. Eninde sonunda biz kazanacağız, İnsanlık kazanacak!

Kaybedenler ve kaybedecek olanlar da İnsanlığa çektirdikleri acılarla beslenen sömürgenlerdir. Onlar yok olmaya mahkûmdur. Bugün için bu sömürgenler AB-D Emperyalistleri ve yerli ortaklarıdır. İnsanlık eninde sonunda bu kan emici keneleri ortadan kaldıracaktır.

***

Fahri Kaya Yoldaş’ın ardından Partimiz Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak söz aldı. Tacettin Çolak konuşmasında şunları söyledi:

***

Maraş Katliamı yaşandığında 15 yaşındaydım. 15 yaşında Sosyalizme inancını ve bilincini kavramaya başlayan gencecik bir insandım. O zamanın iletişim araçlarının bu kadar güçlü olmadığı bir ortamda gazetelerden, o da bir gün, iki gün sonra servis edilen haberlerden takip edebildik Maraş Katliamı’nı. Ancak sonradan bilgiler pekişmeye başlayınca, o katliamı yaşayan insanların ağzından, ki bir kısmı arkadaşımız, yoldaşımız olmuştu, onların ağzından dinledikçe, o katliamın vahşetini, insanlık dışı alçakça yüzünü öğrenmiş olduk.

Hamile kadınları acımasızca katlettiler. Yoldaşımızın da belirttiği gibi eşine “beni sen öldür onların eline bırakma” diyen kadınlarımızı katlettiler. 80 yaşındaki nineleri, dedeleri katlettiler. 5 yaşında, 3 yaşındaki çocukları katlettiler.

Bu  insanların suçu neydi?

Alevi mezhebinden olmalarıydı. Başka hiçbir suçları yoktu. Oysa Gerçek İslamiyet’e göre 7 yaşına kadar zaten çocuklar günahsızdır. Ama bunlar  gerçek İslam’la bugün de, o günlerde de en küçük bir ilgileri olmadığı için, tıpkı ataları Muaviye ve Yezid’de olduğu gibi insanlıktan eser kalmamış alçaklardır.

12 Eylül Faşizminin tezgâhlanmasında da Maraş Katliamı, bunun devamında  Çorum Katliamı,  Sivas Katliamı insanları 12 Eylül’e ikna etmenin aracı olarak kullanılmıştır.

İşte o nedenle bu katliam günümüzde Ortadoğu’da Maraş Katliamı’nı yapanların devamcıları olan, Muaviye’nin, Yezid’in devamcıları olan IŞİD’in, Taliban’ın, El Nusra’nın, adı binbir türlü olan bu Ortaçağcı gericilerin de takip ettiği,  izini sürdüğü bir gelenektir. Bu gelenek halklara düşmandır. Bu gelenek İnsanlığa düşmandır, canlılara düşmandır.

O nedenle aradan 43 yıl da geçse biz Halkın Kurtuluş Partisi olarak unutturmayacağız, zaten hiç unutmadık. Alevisiyle, Sünnisiyle insanlar kardeştir. Hele hele bu Anadolu, halklar mozaiğidir. Türküyle, Kürdüyle, Alevisiyle, Sünnisiyle, Çerkeziyle binbir türlü halkın yaşadığı bu topraklarda kardeşliğimize el uzatıyorlar. Kürt kardeşlerimizle aramızı açmak için Amerikan Emperyalizmi devreye giriyor. Onlar Emperyalist zeminde Kürt Sorunu’nu çözdürmek için günümüzün Ortaçağcılarını yedekliyorlar. O nedenle bütün hedefleri bizim güneyimizde yeni bir İsrail planını hayata geçirmektir.

O nedenle söylüyoruz; mezhepçilikle, ırkçılıkla hiçbir yere varılamaz. Halkların kardeşliği, halkların Batılı Emperyalistlere karşı, Parababalarına karşı ortak mücadelesidir, insanlığın gerçek kurtuluşu. Halkın Kurtuluş Partisi işte bu gerçek kurtuluşun önderliğini yapmaktadır. Sahte Müslümanların, sahte ulusalcıların gerçek yüzlerini halka göstermektedir. Bu mücadelemizde sayımızın azlığına bakmadan emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Saygılar sunarım.

***

Eylem sırasında sık sık “Maraş’ın Hesabı Sorulacak”, “Maraş’ı Unutma Unutturma”, “ Kahrolsun MİT, CIA, Kontrgerilla”, “ Örgütsüz Halk Köle Halktır, Örgütlü Halk Yenilmez”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Sosyalizm”,” Kahrolsun Faşizm Yaşasın Sosyalizm”, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Halkız Haklıyız Yeneceğiz” sloganları atıldı.

24 Aralık 2021

HKP İzmir İl Örgütü

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz