Antalya Polisi, Havaalanında İki Yoldaşımızı Bir Kez Daha Gözaltına Aldı

16.11.2015
496
A+
A-

G20’NİN SON GÜNÜ DE HKP HEYULASI DOLANMAYA DEVAM EDİYOR!

Antalya Polisi, Havaalanında İki Yoldaşımızı Bir Kez Daha Gözaltına Aldı

KPG (Kurtuluş Partisi Gençliği); Antalya’daki G20 protestolarının ilkini geçtiğimiz Cumartesi günü Havaalanında gerçekleştirmiş ve dört genç yoldaşımız gözaltına alınmıştı.

Bugün ise gözaltına alınan genç yoldaşlarımızdan Mahsun Delek, Antalya Havaalanından 14:10’da kalkacak uçakla İstanbul’a gelmek üzere Belediye otobüsü ile Havaalanına geldi. Havaalanı girişinde yapılan yoğun kontrollerde polisler tarafından tanınan arkadaşımız, tekrar eylem yapacağı gerekçesiyle, yanında bulunan Hüseyincan Pala Yoldaş’la birlikte gözaltına alındı.

Belediye otobüsünden indirilen yoldaşlarımız Havaalanının içinde bulunan polis merkezinde uçak saati gelene kadar bekletildiler.

Uçağın saati gelince de, polis refakatinde uçağa bindirilip “şehirdışı” edildiler.

KPG’li genç yoldaşlarımızın Cumartesi günkü protestoları sırasında dört arkadaş yaka paça gözaltına alınmıştı. Gözaltı sırasında polisin yere yatırmak istemesine direnen yoldaşlarımız yaşanan arbedede çeşitli yerlerinden, Mahsun Yoldaş da sağ kolundan yaralanmıştı.

Akşam saat 19:00’a kadar Kepez’deki Turgut Özal Spor Salonu’nda gözaltında tutulan KPG’liler, HKP’li avukatların girişimiyle ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldılar.

Antalya Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla haklarında 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasasına Muhalefet etmekten soruşturma açılan KPG’lilere ayrıca Kabahatlar Kanununa göre de 208’er TL İdari Para Cezası kesildi.

HKP’li Avukatlar; bir eylem nedeniyle iki ayrı yaptırım uygulanamayacağını belirterek, “haklarında Kabahatlar Kanununa göre işlem yapılan genç arkadaşlarımıza 2911 sayılı yasaya muhalefet suçundan ayrıca bir dava açılması hukuken mümkün değildir” dediler. 16.11.2015

Kurtuluş Partisi Gençliği

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz