Hilafet ve şeriat özlemcisi insan sefaletleri hakkında suç duyurusunda bulunduk!

03.01.2024
32
A+
A-

Hatırlanacağı gibi yüreğinde Mustafa Kemal ve Laik Cumhuriyet sevgisi taşıyan Ege Akersoy’un Ortaçağcı gericiliğe tepkisini hazmedemeyen terör örgütü Hizb-ut Tahrir’in paçavra yayın organı Köklü Değişim yazarlarından Yılmaz Çelik ve Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü Mahmut Kar hilafet çağrısında bulunmuştu.

Yılmaz Çelik ve Mahmut Kar adlı Ortaçağcılar alenen “Anayasayı İhlal”, “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” ve “Kanunlara Uymamaya Tahrik” suçlarını işlemişlerdir. Bu yüzden Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu iki Ortaçağcı gerici hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.

Suç duyurumuza ilişkin MYK Üyesi Adnan Okur’un yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Değerli Halkımız;

Mustafa Kemal’leri, İnönü’leri, Kuvayimilliyeci Atalarımızı ve onların bize emaneti olan Laik Cumhuriyet’i savunanlar cezalandırılıyor. AKP’giller’in ülkemizi getirdiği nokta işte bu. Ortaçağcı kurumların, hilafetin, saltanatın geri gelmesini isteyenler, yani bu eylemleriyle Anayasa ve TCK’ye göre suç işleyenler meydanlarda, sokaklarda gönüllerince höykürecekler ama bunlara karşı çıkanlar cezalandırılacak.

İşte yılın ilk günü Galata Köprüsü üzerinde yaşananlar bunun örnekleridir. Tevhid Bayrağı açılmasına vicdanı dayanmayan, yüreğinde Mustafa Kemal sevgisi taşıyan Ege Akersoy adlı üniversite öğrencisi yakalanıp içeriye atılıyor. Ama Laik Cumhuriyet düşmanları at koşturuyorlar. İşçilerin, Kamu Emekçilerinin, Öğrencilerin, Emeklilerin her türlü hak arama eylemine biber gazlı, coplu saldırılıyor ama Ortaçağ karanlığına halkımızı hapsetmek isteyenlere, Ortaçağcı gericilere yürüyüş serbest, eylem yapmak serbest, miting yapmak serbest.

Mustafa Kemal ve Laik Cumhuriyet düşmanı Yılan Yuvalarından Hizb-ut Tahrir örgütünün yayın organı Köklü Değişim yazarlarından Yılmaz Çelik ve Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü Mahmut Kar; Yiğit Gencimiz Ege Akersoy’un gericiliğe tepkisini hazmedemeyip içlerindeki kini kusuyorlar. Kendi sosyal medya hesaplarından Hilafet ve Saltanat çağrısı yapıyorlar. Yılmaz Çelik “Geliyor gelmekte olan. Hiçbir güç, hiçbir kuvvet bu gelişi durduramayacaktır. Hilafet” diyor. Mahmut Kar; “Hilafet geliyor, kaldır sancağı. Kelime-i tevhid”, diyor.

Programına; “Her yurttaş, yer, içerken olduğu gibi, dinî ve manevî ihtiyaçlarını giderirken devlet ya da şahıs karışmasına uğramayacak. Ancak din, insanlarımızın özel hayatı içinde kalan bir konu olacak. Kamu düzeni, aklın, bilimin ve insanî değerlerin kaynaklık ettiği kurallarla sağlanacak” ilkesini koyan Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu iki din sapkını hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’un sıklıkla dile getirdiği gibi Amerika’nın oynattığı Ortaçağcı Din Derebeylikleri müridi bu iki gericinin “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”, “Kanunlara uymamaya tahrik” ve “Anayasayı ihlal” suçlarını yargıya taşıdık.

Saygıdeğer Halkımız;

Bütün bu yaşananlar ve gün geçtikçe Laik Cumhuriyet’e dozajı artan ve artacak olan saldırılar, ülkenin son 22 yılına hâkim olan AKP’giller’in;

“Hem laik hem Müslüman olunmaz. Bu ikisinin bir arada olması ters mıknatıslanma yapar. Ya laik olacaksınız, ya Müslüman!”,

“Laiklik yeni Anayasada olmamalıdır. Dini Anayasa yapılmalıdır”,

“Söz söyleme hakkı din ulemasınındır”,

“Türkiye’nin Taliban’ın inancıyla alakalı ters bir yanı yok. Daha iyi anlaşabileceğimize ihtimal veriyorum” anlayışının sonucudur.

Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’un sürekli tekrarladığı gibi; AKP’giller ve Ortaçağcı Din Derebeylikleri Kuvayimilliye yadigârı Laik Cumhuriyet’i yıkıp onun yerine Ortaçağcı Faşist Din Devleti kuruyorlar.

Yani Türkiye’de “İkili Devlet” var şu anda, tıpkı Nazi Almanya’sında olduğu gibi:

Biri günbegün yıkılıp, ufalanıp yok oluşa sürüklenen Laik Cumhuriyet; öbürü ise günbegün büyüyen, güçlenen, tüm kurum ve kadrolarıyla Türkiye’yi Taliban Afganistan’ına döndürmeye çalışan Ortaçağcı Faşist Din Devleti.

Bu gerçek netçe görülüp, anlaşılıp kavranmazsa; hiçbir toplumsal, siyasi olayımız gerçekte olduğu haliyle anlaşılamaz…

Ve Ey Halkımız; bu geriye gidişe karşı bize düşen, mücadele etmek. Biz bu ülkenin gerçek Vatanseverleri, gerçek Halkseverleri olarak, Ortaçağcı Gericilerin hilafet ve saltanat sevdasına karşı Laik Cumhuriyet’e sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Saygılar Sunarız.

3 Ocak 2024

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz