Her yer Direniş… >>> 29.01.2013

31.01.2013
513
A+
A-

Yurtiçi Kargo işvereninin, Nakliyat-iş Sendikası’nın Ankara’daki üyelerine yönelik baskı ve işten atmaları devam etmektedir. Nakliyat-İş Sendikası Ankara Bölge Temsilciliği de işverenin bu yasa tanımaz ve işçi düşmanı tavrını bir dizi eylem ile protesto etti.

 

İşten çıkarılan sendika üyeleri ve aileleri, halk örgütü temsilcileri 29 Ocak günü, Yurtiçi Kargo Meşrutiyet Şubesi önünde toplandı. Buradan sırasıyla saat 12.00’da Yurtiçi Kargo Ataç Şubesi Saat 12.30, Kolej Şubesi saat 13.00, en son olarak da Kızılay Şubesi önünde saat 13.30’da basın açıklamaları gerçekleştirildi.

 

Yol boyunca “İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız”, “Direne ‘Direne Kazanacağız”, “Davamız Ekmek Davasıdır” sloganları ile yüründü. Yürüyüş güzergahı boyunca halkın yoğun desteği ile karşılaşıldı.

 

Şube önlerinde gerçekleştirilen Basın açıklamasını Nakliyat-İş Sendikası Konya Bölge Temsilcisi Ali Özçelik yaptı ve: “Yurtiçi Kargo’da çalışan işçi kardeşlerimiz haftalık 70-80 saatlere varan çalışma sürelerine, sefalete dönüşen düşük ücrete, angarya, kölece çalışmaya isyan ederek Anayasal ve yasal haklarını kullanarak sendikamıza üye olmuşlardır.

 

“Bu durumu hazmedemeyen işverenler, anayasal suç işleyerek üyelerimize baskı ve tehdit uygulayarak, sendikadan istifa etmeye zorlamış, olmadı işten atmakla tehdit etmiştir. Anayasal haklarını kullanarak sendikamıza üye olan 70’e yakın işçi kardeşimiz ‘daralma, performans düşüklüğü’ gibi gerekçelerle işten çıkartılmıştır. işten atılan arkadaşlarımız işe geri alınana kadar direnişlerimiz devam edecektir.”, dedi.

 

Basın açıklamalarının ardından, artık merkezi bir Direniş alanı olan Yurtiçi Kargo Meşrutiyet Şubesi’nin önüne gidildi.

 

Kurtuluş Partisi olarak yiğit Yurtiçi Kargo İşçilerinin mücadelesini sonuna kadar destekleyecek ve zaferleri için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz! 29.01.2013

 

 

 

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz