Hatay’daki depremzedelerimizi bilerek ve isteyerek kaderlerine terk ettiklerini alenen itiraf eden Erdoğan ve Kurum hakkında suç duyurusunda bulunduk!

06.02.2024
37
A+
A-

6 Şubat Deprem Felaketinde insanlarımızı göz göre göre ölüme terk eden AKP’giller’in Reisi Tayyip Erdoğan, Hatay’da yaptığı açıklamada, “Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı” diyerek Hatay’daki depremzede insanlarımıza yönelik ihanetlerini açıkça dile getirmişti. AKP’li Murat Kurum ise şefinin itiraflarına sahip çıkarak “Yerel yönetimlerin ilçe ölçeğinde büyükşehirle uyumlu olması, merkezi idareyle uyumlu olması şehre avantaj sağlar”, ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan ve Kurum hakkında “görevi kötüye kullanma”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “nefret ve ayrımcılık” ve “resmi belgeyi bozmak, yok etmek veya gizlemek” suçlarını işledikleri için Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.

Suç duyurumuza ilişkin MYK Üyemiz, aynı zamanda Hataylı bir depremzede olan Nilgün Yuva Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

İnsanlık için kara bir gündür 6 Şubat. Kahramanmaraş merkezli depremde 11 ilimiz etkilendi ama bu depremden en çok etkilenen kadim kentimiz Hatay, bu acının nasibini katmerlice aldı. Gördüğünüz üzere kadim kent Hatay’ımızın her karışı bu şekilde paramparça olmuş durumdadır. Halkın Kurtuluş Partisi olarak kadim kentimiz Hatay’ımızdan bir gün bile ayrılmadık ve halkımızın yanında olduk, yaralarını sarmaya çalıştık. 6 Şubat bugün de kara bir gün. Yitirdiğimiz canlarımızı anmak için Hatay’dayız.

Bundan 3 gün önce buraya gelen Recep Tayyip Erdoğan, adaylarını açıklamak üzere Antakya Spor Salonu’nda yaptığı açıklamada, Hatay ve halkımız için şu sözleri kullandı:

“Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı.”

Maalesef alkışlarla karşılanan bu sözleriyle, Recep Tayyip Erdoğan, 365 gündür acı çeken, yoksulluk çeken halkımızla düpedüz alay etmiş, halkımızı bir kez daha üzmüştür ve acılarını katmerlendirmiştir. Bundan dolayıdır ki Halkın Kurtuluş Partisi olarak, Hatay İl Örgütü olarak Cumhuriyet Başsavcılığına avukatlarımızın hazırladığı dilekçeyle suç duyurusunda bulunduk.

Halkın Kurtuluş Partisi’nin önceliği halkımızın refahı, can ve mal güvenliği ve huzuru olduğundan yine halkımızın müvekkil partiye yüklediği görev ve yasalar nedeniyle bu suç duyurusunda bulunduk. Yitirdiğimiz canlarımızın hesabını soracağız. Onları unutmayacağız, unutturmayacağız. Ruhları şad olsun.

6 Şubat 2024

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz