Hatay Depremi sonrası “Bütün cenazeler kokuyordu, sadece Suriyeli bir kardeşimizin cenazesinden mis gibi kokular yayılıyordu”, diyen Ortaçağcı Seyfullah Akyiğit hakkında suç duyurusunda bulunduk

06.10.2023
142
A+
A-

ABD Emperyalistlerinin BOP’unun bir parçası olan ve halk düşmanı AKP iktidarı tarafından uygulamaya konulan ülkemizdeki “sığınmacı” istilasını normalleştirmek, şirin göstermek için din alıp satma yöntemini kullanan Konya’daki Tahir Büyükkörükcü Camii İmamı Seyfullah Akyiğit adlı meczup hakkında suç duyurusunda bulunduk.

6 Şubat Deprem felaketini bile insanları Allah’la aldatmak için bir araç olarak kullanan bu meczubun “Hatay depreminde tüm cenazeler kokuyordu, aralarından biri kokmuyordu, hatta bu cenazeden mis gibi kokular yayılıyordu. Bu cenaze Suriyeli bir kardeşimize aitti” minvalindeki sözlerini yargıya taşıdık.

Bu meczup hakkında; “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”, “halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma”, “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama”, “nefret ve ayrımcılık” ve “kişinin hatırasına hakaret” suçlarını işlediği için Konya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Sekreter Yardımcımız ve İzmir İl Başkanımız Av. Tacettin Çolak şunları dile getirdi:

***

Saygıdeğer Halkımız;

Bir emperyalist proje olan, ülkemize başta Suriye, Afganistan olmak üzere Afrika’dan getirilen istilacılarla ilgili artık imamlar da politika üretmeye başladılar. Diyanet İşleri kadrosunda bulunup Türk milletinin vergilerinden maaşını alan bu güruh son zamanlarda halkımızın yaşadığı deprem faciası üzerinden de politika geliştirdi.

Hatay’da depremde çıkan iki cenazenin karşılaştırmasını yapıp sözde Suriyeli hiç kokmuyormuş, mis gibi bir kokusu varmış, diğer cenazelerinde aşırı derecede koktukları şeklinde nefret ve ayrımcılık suçu işleyen, özellikle Türk milleti karşısında dini duyguları da istismar eden konuşmalarda bulunan bir imam var. Bu imam Konya’da bir camide, Seyfullah Akyiğit isminde bir imam.Konya’da bir camide bu suçu işlemiştir. Bu suç açıkçası bir, imamlar devlet memuru statüsündedir, görevini kötüye kullanma suçunu oluşturur. Türk Ceza Kanununun 257’nci maddesidir. Türk Ceza Kanunu 216’ncı maddesinde öngörülen, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılamayı oluşturur.  Yine Türk milletini aşağılama suçunun tanımlandığı Türk Ceza Kanununun 301’inci maddesindeki suçu oluşturur.

Bu suçlarla ilgili Halkın Kurtuluş Partisi olarak bugün itibariyle Konya Cumhuriyet Başsavcılığına imam Seyfullah Akyiğit hakkında suç duyurusunda bulunduk. Halkın Kurtuluş Partisi bu ülkenin laik değerlerine, Cumhuriyete ve halkın gerçek çıkarlarına sahip çıkan tek partidir. Maalesef ülke yangın yerine döndürülmüş, her türden Ortaçağcı, irticacı toplumu Ortaçağ’ın karanlığına sürüklemek için canla başla çalışırken Mecliste muhalif geçinenler de saçlarını taramaktadırlar. Bu halkın gerçek dostu Halkın Kurtuluş Partisidir. Mücadelemiz sürecektir. Saygılar…

6 Ekim 2023

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz