Siyonist İsrail demek ABD demektir! Mazlum Filistin Halkının İşgalci Siyonist Canavara karşı mücadelesini dün olduğu gibi bugün de destekliyoruz!

08.10.2023
146
A+
A-

ABD Emperyalist Haydudunun Ortadoğu’daki bekçi köpeği Siyonist İsrail, Arap Halkının bağrına emperyalistler tarafından hançer gibi saplanmış olan gayrimeşru bir devlettir. Bu Siyonist canavarın birincil görevi, ABD Emperyalistlerinin bölgedeki çıkarlarını savunmak, emperyalist politikalarını hayata geçirmelerine yardım etmektir. ABD Emperyalistleri bu hizmetin mükâfatı olarak Siyonist İsrail’e, Filistin Halkını katletmeleri ve Filistinlilerin vatan topraklarını ellerinden almaları için bütün imkânları her zaman seferber etmişlerdir.

ABD-AB Emperyalistlerinin desteğini arkasına alan Siyonist İsrail’in tarihi, Filistin Halkına yönelik acımasız katliamlardan ibarettir. Siyonist İsrail on yıllardır kundaktaki bebeleri katletmekte, sahilde oynayan çocukların başına bombalar yağdırmakta, kadın erkek ayrımı yapmaksızın silahsız sivillere karşı insanlık suçu işlemekte, yaşları 15’ten küçük yüzlerce Filistinli çocuğu cezaevlerinde rehin tutmaktadır.

Aynı gayrimeşru devlet, Filistinli grupların 7 Ekim’de kendilerine yönelik gerçekleştirdikleri operasyonları gerekçe göstererek bir taraftan Filistinli masum sivilleri alçakça katlederken diğer taraftan dünya kamuoyu nezdinde meşruiyet kazanma peşindedir. Oysa bu cehennemi yaratan, ABD’li emperyalist patronlarıyla birlikte bizzat kendileridir. Tarihsel açıdan haklı olan, topraklarından edilen, büyük acılar yaşamak zorunda bırakılan taraf hep Filistinliler olmuştur. Dolayısıyla işgal altındaki topraklarını kurtarmak adına Filistin Halkının giriştiği her isyan, her başkaldırı haklıdır, meşrudur.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Mazlum Filistin Halkına kan kusturan Siyonist İsrail’i hiçbir zaman meşru bir devlet olarak görmedik, bundan sonra da görmeyeceğiz. İsrail tarafından Filistinlilere yönelik olarak işlenen soykırım niteliğindeki tüm insanlık suçlarını geçmişte nasıl lanetlediysek, bu tür katliamlar sonrası nasıl Siyonist alçağın Türkiye’deki temsilcilikleri önünde protesto eylemleri yaptıysak, Filistin Halkıyla her daim nasıl omuz omuza olduysak; bugün de aynı şekilde Mazlum Filistin Halkının bağımsızlık mücadelesini sonuna kadar destekliyoruz.

Kahrolsun Siyonist İsrail!

Kahrolsun ABD-AB Emperyalistleri!

Katil ABD, Ortadoğu’dan Defol!

Yaşasın Filistin Halkının Bağımsızlık Mücadelesi!

8 Ekim 2023

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz