Halkların Kurtuluşu adına canlarını hiçe sayan Kızıl Karanfillerimiz İstanbul’da da anıldı.

10.09.2012
525
A+
A-

Partimizin İl Merkezinde gerçekleştirilen anma saygı duruşuyla başladı. Genç Yoldaşımızın Nazım’ın “Güneşi İçenlerin Türküsü” şiirini okumasıyla devam etti. Ardından ana konuşmaya geçildi.

Öncelikle insanlığın kurtuluş yolunda hiç çekinmeden, Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın deyişiyle, “zümrüt bir denize dalar gibi” kavgaya atılmış ve bu uğurda canlarını vermiş üç kızıl karanfilimiz, Mahmut, İbo ve Sadi Yoldaşlarımız ve onların mücadelesi anlatıldı.

Halkların eşit, özgür, sömürüsüz, kardeşçe yaşayacağı sosyalist düzeni kurma savaşında verdiğimiz bu mücadeleyi yine Usta’mızın dediği gibi kimsenin kara kaşı, kara gözü için yapmadığımızı ve bu uğurda vurmak da vurulmak da olduğunu, işte bu uğurda şehit düşen devrim şehitlerimizin de böyle yaşadığı ve böyle öldüğü anlatıldı. Bugün de onların mücadelesini sürdüren bizlerin de böyle yaşamamız gerektiği, insana yaraşanın bu olduğu belirtildi.

Günümüzün güncel ve önemli meseleleri zamanın elverdiği ölçüde paylaşıldı. Suriye meselesinin içyüzü, CIA uzmanları tarafından yazılmış itirafname niteliğindeki belgelerle açığa çıkartıldı ve Suriye’de tezgahlanan komploların AB-D Emperyalizmin “Büyük Ortadoğu Projesi”nin bir aşaması olduğu, sonraki hedefin İran ve Türkiye olduğu ispatlandı. Tayyipgiller’in bu süreçte nasıl rol aldıkları, savaş kışkırtıcılığı yaparak kardeş halkları birbirine kırdırmaya çalışarak suç işlediği ve Genel Başkanlığımızın bu hususta iki kez suç duyurusunda bulunduğu bilgisi verildi.

CIA patentli Ergenekon operasyonu ve emperyalizmin bu operasyonunun amacı, Tayyipgiller’in bu operasyonu nasıl yönettikleri anlatıldı.

Zaten bozuk olan eğitim sisteminin 4+4+4 sistemiyle tamamen Ortaçağcı ideolojiye tabi kılındığı ve bu sistemin pedagojik olarak onarılamayacak sonuçlar doğuracağı belirtildi. Bu sürecin sonunda varmak istedikleri sonuç, kendilerinin de itiraf ettiği gibi, “bütün okulları imam hatibe dönüştürme imkânı sağla”maktır. Bu yolla ulaşılmak istenense çocuklarımızdan başlayarak bundan sonraki nesilleri kafadan silahsızlandırmak ve sorgulama yetisini tamamen ortadan kaldırmak, böylece iğrenç-halk düşmanı emellerini rahatça gerçekleştirmek olduğu dile getirildi.

Genel Başkan’ımızın da katıldığı ve zaman zaman söz alarak bizleri aydınlattığı anmamız şiir ve müzik dinletisiyle sona erdi.

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer   

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz