Gün Dehak’lara karşı Kawa’nın başkaldırı bayrağını yükseltme günüdür!

21.03.2013
519
A+
A-

Newroz, isyanın, başkaldırının günü… Kürt Halkının ulusal kurtuluş mücadelesinin simgeleştiği gün…

21 Mart’ta Kurtuluş Partililer olarak alanlardaydık. Günümüz Dehak’ları olan ABD Emperyalizmi ve yerli işbirlikçilerinin şekil değiştiren sömürü politikalarına karşı olduğumuzu haykırdık.

Taksim’de saat 20.00’da “Newroz Agire Serhildane”, “Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Sosyalizm”, “Biji Bratiya Gelan”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganlarıyla meşaleli eylemimiz başladı.

İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina yaptığı basın açıklamasında, “Bugün Kürt Meselesi’ni iki halkın çıkarlarına uygun şekilde çözmek biz devrimcilerin görevidir. Ya AB-D Emperyalizminin dayattığı Kürt, Türk, Arap, Fars Halklarının yıkımı ve acıları üzerine kurulu burjuva çözüme evet diyeceğiz ya da halkların özgürlük, eşitlik ve kardeşlik ilkesi etrafında kenetlenmesi ile oluşacak Demokratik Halk iktidarını kuracağız” diye konuştu.

BOP’un tıkır tıkır işlediğini düşünen ABD Emperyalistleri ve yerli işbirlikçileri erken bayram etmesinler. Dehak’lar ve Zeus’lara karşı Prometheus’lar ve Kawa’lar var ve zafer onların olacaktır. Prometheus’tan Kawa’lara; Kawa’lardan Proletaryanın önderliğindeki halklara iletilen o ateş yolumuzu aydınlatacaktır.

 

İzmir:

 

 

İsyan Ateşi Yamanlar’da yakıldı

 

21 Mart günü başkaldırı ateşimizi, yine mahallemizde, derneğimizin (İPSD) önünde yaktık. Zalim Dehak’lara karşı öfkemizi, kinimizi bu ateşle harmanladık ve coşkuyla özgürlük ve kardeşlik halaylarımızı çektik.

 

Tüm Ortadoğu Halklarının özellikle de Kürt Halkının Bayramı olan Newroz’da, Partimizin Bayraklı İlçe Başkanı Yusuf Gençer yaptığı konuşmasında; “Günümüzün Dehak’larının ABD, AB Emperyalizmi ile yerli uşakları olduğunu, Ortadoğu Haklarını birbirine boğazlatma projesi olan Büyük Ortadoğu Projesi’ne (BOP) karşı ezilen halkların, Demirci Kawa Ruhunu kuşanarak isyan ateşini bir kez daha yakacağını ve Halkların gerçek anlamda eşit, özgür, kardeşçe ve barış içinde yaşamak için emperyalistlerle ve işbirlikçileriyle savaşacağını” belirtti.

 

Gençer; “Bu projenin hızlıca yaşama geçmesi için Irak’ta, Afganistan’da, Libya’da, şu anda da Suriye’de Halklara kan kusturan, halklar ve mezhepler arası ayrılıklar yaratıp nifak tohumları eken, düşmanlaştıran emperyalistleri çok iyi tanıdığımızı” vurguladı.

 

“Ülkemizin en önemli siyasi sorunu olan Kürt Sorunu’nun; Kürt ve Türk Halklarının acılarına ve gözyaşlarına son verecek, Türklerin ve Kürtlerin eşitlik ve özgürlüğüne dayanan gönüllü birliği temelinde çözümlenebileceğini, gerçek devrimci çözümün de bu yoldan geçtiğini” belirtti.

 

Mahalle halkının da yoğun katılım gösterdiği Newroz kutlamamızda, sık sık, “Bijî Bratiya Gelan”, “Bijî Newroz”, “Newroz Pîroz Be”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol” sloganlarını haykırdık.

 

Kürtçe şarkılar eşliğinde çektiğimiz halaylarla ve Demirci Kawa’dan devraldığımız isyan ateşiyle, günümüzün Çağdaş Dehak’larına karşı yorulmadan, halkların mutluluğu, barışı ve eşit haklar temelinde oluşacak kardeşliği için mücadelede edeceğimize ve mutlaka zafere ulaşacağımıza olan inancımızla eylemimizi sonlandırdık.

 

Bijî Newroz!

 

Bijî Bratiya Gelan!

 

 

 

İzmir’den Kurtuluş Partililer

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz