Gözleri ranttan, vurgundan, soygundan başka hiçbir şey görmeyen, iyice zıvanadan çıkan AKP’giller’i bir kez daha yargıya taşıdık

06.12.2022
136
A+
A-

AKP’giller durmuyorlar, duramıyorlar. Kamu malı aşırmadan, vurgun vurmadan, Hazine Arazilerini peşkeş çekmeden, yandaşlarını ihya etmeden duramıyorlar. Kendilerini iktidara taşıyan AB-D Emperyalistlerine iktidarda kalabilmek için hizmetten geri durmuyorlar.

Bunlara tapındıkları Para Tanrısından gelen “İlahi” Emir; “Vurgun vur, yağmala, peşkeş çek, çal, zimmetine geçir, yalan söyle, iftira et, sefanı sürmek için de Halkı Allah’la aldat.”

Ortaçağcı AKP’giller, AB-D Emperyalist Çakalları tarafından iktidara taşındıkları günden bugüne harfi harfine bu emirleri uyguluyorlar. Kendilerine efendileri tarafından verilen görevi eksiksiz yerine getiriyorlar.

Kendilerine verilen bu aşağılık görevlerinin ve Ortaçağcı ideolojilerinin gereği olarak da bütün yakınlarını kritik makamlara getiriyorlar, akrabalarıyla, yandaşlarıyla, yalakalarıyla “vur gardaş vur” oynuyorlar.

İşte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve yakın akrabalarının Bodrum; İstanbul ve Ankara’da ihale oyunlarıyla vurdukları, yağmaladıkları moda deyimle çöktükleri Kamu Arazilerini Halkın Kurtuluş Partisi olarak yargıya taşıdık.

Suç duyurumuz sonrası Partimiz MYK Üyesi Adnan Okur Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

“Saygıdeğer Halkımız;

Genel Başkanımız Nurullah Efe Ankut’un deyimiyle AKP’giller; iyice zıvanadan çıktılar, gözleri ranttan, vurgundan, soygundan başka hiçbir şeyi görmüyor. Tüm ülkeyi patlamış gerizlerden fışkıran pisliklerin bastığı sokaklara döndürdüler. AKP’giller’in bütün avanesinin işleri güçleri; kul hakkı yemek, kamu malı aşırmak, durup dinlenmeden küp doldurmak, hiç ölmeyeceklermiş gibi dünya malına tapınmak. Cennet sahillerimizi, koylarımızı, yamaçlarımızı ve ormanlarımızı rant uğruna betona, taşa kesmek.

AKP’giller’in alayı, en tepesinden en ücra köşedeki ilçe başkanına kadar klonlanmış gibi birbirlerine benziyorlar. Hiçbirinde ne ahlâk var ne utanma arlanma var ne de zerre miktarda olsun vatan, halk sevgisi, insan, hayvan, bitki, doğa sevgisi var. Ve AKP’giller’in tapındıkları tek tanrı olan Para Tanrısı da insani olan hiçbir duyguya, insana özgü sevginin varlığına izin vermez.

Bugün Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu Hırsızlar İmparatorluğunun üç büyük Kamu Arazisini yağmasını, ihale oyunlarıyla hırsızlanmasını, iç edişini yargıya taşıdık.

1- Bodrum’da yarımada benzeri, denize nazır bir yamaçtaki 180 bin metrekarelik arazi. Buradan vurulacak vurgunun miktarı, en az 6 milyar 91 milyon TL.

2- Tuzla’da, aslında bir askeri alan olan, yine denize nazır 50 bin metrekarelik arazi. Buradan vurulacak vurgunun miktarı, en az 4 milyar 13 milyon TL.

3- Ankara’nın göbeğindeki eski otobüs garajı üzerinde yapılacak “Merkez Ankara Projesi O Blok Tamamlama İnşaatı” işi. Buradan vurulacak vurgunun miktarı, en az 208 milyon TL.

İhale oyunlarıyla vurulan vurgunun toplamı da en az 10 milyar 312 milyon TL.

Tezgah nasıl kurulmuş?

Hayâsızca kamu arazilerini iç edenler kimler?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın yakın akrabalarından Sedat ve Gülhan Düzgün Varank. Sedat Varank aynı zamanda, bu ihalelerin birçoğunu veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un Yardımcısı Fatma Varank’ın da kardeşi.

Bakan, Bakan Yardımcısı, kuzen; “Vur gardaş vur” oynuyorlar. Görüldüğü gibi bu cürüm çetesinin tezgah kurmakta üstlerine yok.

Bu ülkenin en Vatansever, en Halksever Partisi Halkın Kurtuluş Partisi olarak, Mustafa Varank, Murat Kurum, Fatma Varank, Sedat Varank, Fatih Erdoğan ve bu vurgunlarda payı olan diğer sorumlular hakkında, İstanbul, Ankara ve Bodrum Cumhuriyet Başsavcılıklarına; “Nitelikli Dolandırıcılık”, “İhaleye Fesat Karıştırma”, “İrtikap”, “Nüfuz Ticareti”, “Görevi Kötüye Kullanma” ve “Kamu Görevlisinin Suçu Bildirmemesi” suçlarını işledikleri için suç duyurusunda bulunduk.

Saygıdeğer Halkımız;

Hiç kuşkunuz olmasın. Bu utanma, acıma, vicdan, merhamet his yoksunlarının kamudan aşırdıkları toplu iğne başı kadar olsun bir maddi değer, bunların yanına asla bırakılmayacaktır. Eninde sonunda ellerinden alınıp gerçek sahiplerine, kamuya verilecektir.

6 Aralık 2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz