Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’a açılan davaların ardı arkası kesilmiyor!

24.05.2023
189
A+
A-

AKP’giller’in hukuk bürolarına dönüşmüş yargı Gerçek Devrimci, Gerçek İnsan Nurullah Efe Ankut hakkında sürekli yeni soruşturmalar, davalar açıyor.

Ancak O “Bizi hiç kimse yargılayamaz!” diyerek korkusuzca, yiğitçe, binbir suça batmış AKP’giller’i ve Reislerini her seferinde yargılıyor, suçlarını bir bir belgeleri ile ortaya döküyor. AKP’giller’in ve Reislerinin Mahkemelerini, kendilerinin yargılandığı, bütün suçlarının, yolsuzluklarının, hırsızlıklarının, vatana ihanetlerinin teşhir edildiği mahkemelere dönüştürüyor Genel Başkan’ımız.

Bugüne kadar Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’a sadece “Cumhurbaşkanına Hakaret”ten 11 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Şimdi de hakkında 2 yeni dava daha açıldı.

Bu davalardan birincisi, 10 Mayıs 2022 günü yine Genel Başkan’ımızın AKP’giller’i yargıladığı dava sonrası Çağlayan Adliyesi önünde yapmış olduğu basın açıklaması nedeni ile İstanbul 36. Ceza Mahkemesi’nde görülecek olan davadır.

İkincisi ise İstanbul Anadolu 58. Asliye Ceza Mahkemesinde, yine aynı suçlama ile Anadolu 12. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen dava sırasında Genel Başkan’ımızın yaptığı, “dokunulmaz” diyerek kutsallık atfedilen “savunma”sı, daha doğrusu AKP’giller ve Reislerini yargılaması nedeniyle açılan davadır.

Böylece Genel Başkan’ımız için istenen ceza miktarı 32 yıl 8 aya çıkmıştır.

Görünen o ki AKP’giller ve Reislerinin Yargısı, Genel Başkan’ımızı soruşturmalar ve davalar ile susturmaya, yıldırmaya çalışmaktadır. Ama nafile!

O ki yorulma nedir, dinlenme nedir, korku nedir bilmeden ömrünü İnsanlığın Kurtuluş Mücadelesine vakfetmiş, İnsan Soyunun En Büyük Düşmanları AB-D Emperyalistlerine, faşizme, Ortaçağcı gericiliğe karşı her zaman en önde mücadele etmiş, kendini alevin kalbine atmış bir önderdir.

O ki Türkiye Devrimi’nin önderi, Ustası Hikmet Kıvılcımlı gibi girdiği her işkenceden başı dik çıkmış, bugünlere gelinceye kadar devrimci mücadelesinden asla taviz vermemiş, şu anda da ilerleyen yaşına ve kanser hastalığına rağmen, spor yaparak dinç tuttuğu bedeni ve genç yüreği ile yılmadan mücadele eden bir önderdir.

O ki yazdığı onlarca kitapla günümüzün bütün sorunlarını ve çözümlerini ortaya koyan, Halkın İktidarına giden yolu bir projektör gibi aydınlatan hem teorik hem pratik devrim önderimizdir.

İşte cesareti vatan bellemiş böyle bir öndere, bu soruşturmalar, davalar vız gelir vız!

Korkutamazsınız, yıldıramazsınız, sindiremezsiniz, doğru bildiğimiz yoldan geri döndüremezsiniz.

Genel Başkan’ımızın kendisine açılan her soruşturma ve dava sonunda dediği gibi;

“Ya bu mafyatik, ABD yapımı suç örgütünü ve onun elebaşısı Tayyip’i Çelik Bilezikle tanıştıracağız ya da biz ömrümüzü onun Silivri Zindanında tamamlayacağız. Hepsi hoş geldi sefa geldi. İşte kavgamız, hattımız, mücadelemiz, davamız budur!”

24 Mayıs 2023

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz