Emperyalistler, işbirlikçiler geldikleri gibi gidecekler! 9 Eylül Kutlu Olsun!

09.09.2020
489
A+
A-

9 Eylül Kutlu Olsun!

15 Mayıs 1919’da Gazeteci Hasan Tahsin ilk kurşunu atmıştı İzmir’de emperyalistlerin uşakları Yunan Ordusu’na. Yaklaşık 4 yıl sürecek Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın fitili o zaman ateşlenmişti. Mustafa Kemal ve Birinci Kuvayimilliyeciler, İngilizlerin maşası haline gelmiş olan Yunan Ordusu’nu 26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz’la 9 Eylül 1922’de denize dökmüştü. Yiğit Kuvayimilliyeciler, 15 Mayıs 1919’da başlayan işgali büyük fedakârlıklar ve kahramanlıklar sonucu püskürtmüş, emperyalistlere ve onların uşaklarına bugün dahi unutamadıkları bir utanç ve yenilgi tattırmış, tüm dünya mazlum halklarına ilham kaynağı olmuştu.

Bilindiği gibi Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı da, Birinci Kurtuluş Savaşı’nın bu cephesinde savaşmıştır Batılı Emperyalistlere ve yerli işbirlikçilerine karşı Yörük Ali Efe Çetesi’nde. Ve Köyceğiz Kuvayimilliye Askeri Komutanlığı yapmıştır.

Kurtuluş Savaşı’mızın sonunda başta İngiliz Emperyalizmi olmak üzere, İngiliz Emperyalizminin maşası Yunanistan ve diğer Batılı Emperyalistlerle birlikte yerli satılmışlar da yenilgiye uğratılmıştı. O günlerde İstanbul’a demirlemiş olan İngiliz gemileri için Mustafa Kemal, bugün biz devrimcilere de ışık tutan o ünlü sözünü söylemişti: “Geldikleri gibi giderler”.

Ama yenilgiyi hazmedemeyen Batılı Emperyalistler ve yerli satılmışlar cephesi, 98 yıldır Mustafa Kemal ve Kuvayimilliyecilerin izini tozunu silmek için elinden geleni ardına koymamaktadır. Ülkemize ve Halkımıza ihanette sınır tanımamaktadırlar. Bunların en bariz örneklerinden biri, 18 Ada’mızın Yunanistan’ın işgaline uğraması, AKP’giller’in bu işgale göz yumması yani vatan topraklarımızın bir bölümünü gönüllü bir şekilde başka bir devletin egemenliğine terk etmesidir.

Her geçen gün ülkemiz Sevr bataklığına itilmektedir. Yine her gün acı bir şekilde şahitlik ettiğimiz gibi ülkemiz, AKP’giller’in koruyup kolladığı, her biri birer yılan yuvası olan, tıpkı AKP’giller gibi ABD Emperyalistlerine göbekten bağlı tarikatlar, cemaatler eliyle Ortaçağ’ın karanlığına gömülmektedir. AKP’giller Faşist bir Din Devleti kurma peşindedir.

Bilindiği gibi başını ABD’nin çektiği Emperyalist Çakallar özellikle Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmiştir. Ne yazık ki ülkemiz üzerinde de aynı oyunları oynamaktadırlar. Bu oyunlara karşı bu toprakların İkinci Kurtuluş Savaşçıları olarak her yerde mücadele ediyoruz, etmeye devam edeceğiz. Tıpkı 98 yıl önce olduğu gibi…

98 yıl önce elde ettiğimiz zaferin son durağı olan İzmir’in Kurtuluşu, aynı zamanda ülkemizin de kurtuluşudur. Halkın Kurtuluş Partisi olarak bir kez daha söz veriyoruz:

Bizi mahvetmek isteyen Emperyalizme ve yerli satılmışlar Cephesine karşı hiç durmadan mücadele edeceğiz.  

 

9 Eylül Kutlu Olsun!

Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler!

9 Eylül 2020

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz