Hakları için direnen Cenne Maden Ocağı işçilerini ziyaret ettik

04.09.2020
330
A+
A-

Karaman Ermenek’teki Cenne Maden Ocağı’nda çalışan işçiler, aylardır alamadıkları ücretleri ve tazminatlarını almak için direniş başlattılar.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, direnişin 4’üncü gününde, hakları için direnen Cenne Maden Ocağı işçilerini direniş alanında ziyaret ettik. Partimiz adına konuşan Mustafa Şahbaz Yoldaş, direnişçi işçilerin bu onurlu mücadelesinde her zaman yanlarında olduğumuzu dile getirdi. Yaşanılan Pandemi sürecinde bütün yükün İşçi Sınıfı üzerinde olduğunu belirten Şahbaz şunları söyledi: “Bu Pandemi sürecinde bütün dayatmarın İşçi Sınıfının üzerinde, işverenin her hangi bir hükümlülüğü yok. Aynı zamanda ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar.”

Mustafa Şahbaz Yoldaş konuşmasının sonunda İşçi Sınıfının her zaman yanında olduğumuzu dile getirdi.

Direnişçi işçilerle yaptığımız görüşmede, haklarını alamadıkları için direnen işçiler, çalıştıkları dönemde maden ocağında iş güvenliğinin olmadığını, gerekli iş kıyafetlerinin, ekipmanların sağlanmadığını belirttiler. Maden ocağında çalışmak için gerekli ekipmanları kendilerinin dışarıdan temin ettiklerini söylediler.

Cenne Maden Ocağı direnişçi işçileri ödenmeyen ücretlerini, tazminatlarını, yıllık izin haklarını alana kadar mücadeleye devam edeceklerini dile getirdiler.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak bizler de bu haklı mücadele Cenne Maden Ocağı işçilerinin yanlarında olacağımızı bir kez daha belirttik. İşçi Sınıfı mücadelesi eninde sonunda zafer kazanacak.

İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek!

Konya’dan Kurtuluş Partililer