9 Eylül 1922; Emperyalistler geldikleri gibi gönderildiler! 9 Eylül 2020; Yeni Sevrciler geldikleri gibi gidecekler!

09.09.2020
491
A+
A-

98 yıl önce emperyalizmin Batılı emperyalistlerin Yunan maskeli uşaklarını denize dökerek ülkemizin emperyalist işgalden kesince kurtuluşuna son noktanın konulduğu gündür 9 Eylül 1922.

Batılı Emperyalistlerinin ve onların uşaklarının vatan topraklarımızı yağmalamak için bitkin Osmanlı’ya dayattıkları ve kabul ettirdikleri Sevr Antlaşması’nın yırtılıp atıldığı, Tarihin çöplüğüne gönderildiği gündür 9 Eylül.

Tabiî bu zaferin elde edilmesi kolay olmamıştır. Kadını erkeği, yaşlısı genci, askeri sivili ile başa baş, dişe diş yürüttükleri ve her türlü zorluğa göğüs gerdikleri ve yüzbinlerce şehit verdikleri yaklaşık dört yıl süren bir savaşla bu zafer elde edilmiştir.

Batılı Emperyalistler aradan geçen 98 yılda hiçbir zaman Sevr hayallerinden vazgeçmemişlerdir. Bu nedenle günümüzde de Yeni Sevr’i dayatıyorlar. İçimizdeki yerli satılmışlar cephesi eliyle de hızla yol almaktadırlar. Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın intikamını bugün almak istiyorlar. Ülkemizin yeraltı ve yerüstü kaynaklarını sömürdükleri yetmezmiş gibi vatan topraklarımızı da en az üç parçaya bölmek istemektedirler. Birinci Kurtuluş Savaşı’mızla elde ettiğimiz bağımsızlığımızı, Cumhuriyet’in değerlerini, Laiklik ilkesini ortadan kaldırma yolunda hızla ilerlemektedirler. Böylece ülkemizi, işbirlikçileri AKP’giller eliyle kendilerine bağlı Faşist bir Din Devletine dönüştürmek istemektedirler.

HKP olarak bugün de Mustafa Kemal’e ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak için geleneksel olarak düzenlenen İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde yerimizi aldık.

9 Eylül sabahı saat 09.00’da Basmane Meydanı’ndan başlayan geleneksel yürüyüşe Mustafa Kemal’in portresinin ve kendi sözleri olan “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” ve “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler” ifadelerinin bulunduğu bayrak ve pankartlarımızla katıldık.

Yürüyüş sırasında “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler, Demokratik Laik Tam Bağımsız Türkiye, Ne ABD Ne AB Tam Bağımsız Türkiye, Mustafa Kemal Ölümsüzdür” sloganlarımızı attık. Yürüyüş sırasında coşkuyla attığımız “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler” sloganımızdan polis rahatsız olmuş ve bu sloganın atılmasını engellemek istemiştir. Ancak Bizler Kurtuluş Partililer olarak böyle bir günde bu slogana sahip çıktığımızı ve sonuna kadar atacağımızı vurgulayarak yürüyüşümüze sloganlarımızla devam edip sonlandırmış olduk. 9 Eylül 2020

HKP İzmir İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz