Eğitim Haktır Satılamaz!

28.11.2013
570
A+
A-

11 yıllık AKP iktidarı eğitim sorunlarını kangrenleştirmekle kalmamış, aynı oranda da Ortaçağcılaştırmıştır. 4+4+4’ün getirdiği yıkım ortadayken, Tayyipgiller son dershaneler tartışmasıyla eğitime yine sadece siyasi çıkarları çerçevesinden baktığını bir kez daha göstermiştir.

Tayyipgiller ve Fethullah cemaati arasında devam eden iktidar savaşına bir süreden beri dahil edilen dershanelerin kapatılması süreci Tayyipgiller tarafından eğitimi özelleştirmenin bir fırsatı olarak görülmektedir.

Bizler de bu yaşanan it dalaşına yanıt olarak, “Ne Cemaat Ne AKP Yaşasın Parasız, Bilimsel, Laik, Demokratik, Anadilde Eğitim Mücadelemiz” demek için 28 Kasım günü saat 15.00’da İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdik.

Konuyla ilgili basın açıklamasını okuyan İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina özetle;

“Peki, tüm bu karşılıklı it dalaşında bizler ne yapmalıyız? Biz ne yapacağız, neyi savunacağız?

Bizler yıllardır, Parasız Eğitim için mücadele yürütmekteyiz.

Özel dershanelerin, özel paralı kursların, özel okulların kapatılmasını kararlıca savunduk ve savunmaya da devam edeceğiz.

Eğitim toplumsal bir olaydır, tüm toplumu ilgilendirmektedir, dolayısıyla eğitim her kademede ücretsiz olmalı, devlet bunun için tüm koşulları sağlamalıdır.” dedi.

Açıklamada sık sık “AKP Elini Eğitimden Çek”, “Cemaat Elini Eğitimden Çek”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halka Hesap Verecek” sloganlarımızı haykırdık.

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz