Çıkar Amaçlı Suç Örgütü AKP’giller’in imza attığı “Asrın Yolsuzluğu”nu yargıya taşıdık

01.11.2022
226
A+
A-

Sınıf yapısı gereği kamu malı hırsızlığını en büyük meziyet sayan AKP’giller’in vurgunları, yolsuzlukları, ihanetleri dur durak bilmiyor.

Gazeteci Murat Ağırel’in haberine göre, Beşli Çetenin bir bileşeni olan Cengiz Holding’e hileli bir şekilde, hukukun arkasından dolaşılarak kamu malı hırsızlığı yapma amacıyla devredilen, Elazığ’da faaliyet yürüten Port Madencilik Anonim Şirketi, AKP’giller’in bilgisi ve onayı dahilinde tam 100 milyar dolarlık bir vurguna imza attı. Kuşkusuz çıkar amaçlı, mafyatik bir suç örgütü olan AKP’giller de bu soygundan payını aldı.

Tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumayı kendisine görev edinen Partimiz, bu büyük vurgunu yargıya taşıdı.

Bu büyük soyguna imza atan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Port Madencilik Anonim Şirketi Yönetim Kurulu üyesi Halil İbrahim Bacacı, Bilal Erdoğan ve Cengiz Holding’in Yönetim Kurulu üyesi Şeref Cengiz hakkında yaptığımız suç duyurusunun ardından bir açıklama yapan Parti Avukatlarımızdan Kerim Bütün şunları dile getirdi:

***

Saygıdeğer Halkımız;

Boğazına kadar yolsuzluğa batmış AKP, yolsuzluklar siciline bir yenisini daha ekledi. Gazeteci Murat Ağırel’in açıkladığı “Asrın Yolsuzluğu” 100 milyar dolar gibi bir rakama ulaşmıştır. 100 milyar dolar sadece 2 milyar dolar karşılığında Beşli Çeteden biri olan Cengiz Holding’e peşkeş çekilmiştir. Peşkeş çekilme hikâyesi şu şekilde yaşanmıştır:

Elazığ yerelde faaliyet yürüten Port Madencilik Anonim Şirketi isimli bir şirket ihaleye katılma hakkı bulunmaması nedeniyle Cengiz Holding’in Yönetim Kurulu üyesi Şeref Cengiz’e hissesinin yüzde 50’sini devretmiştir. Bu devrin ardından söz konusu ihale Port Madencilik Anonim Şirketi’ne verilmiştir. İhale bedeli sadece 2 milyar dolardır, karşılığında elde edilen gelir ise 100 milyar doları bulmaktadır.

Peki, kimdir bu Port Madencilik Anonim Şirketi?

Port Madencilik Anonim Şirketi, Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın lise arkadaşı Halil İbrahim Bacacı’nın Yönetim Kurulu Üyesi olduğu bir şirkettir. Böylesi bir yolsuzluk ancak ve ancak siyasi bağlantılarla mümkün olabilirdi. Biz de bunu araştırdık ve teyit ettik. Söz konusu yolsuzluk olaylarında sorumlu olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Port Madencilik Anonim Şirketi Yönetim Kurulu üyesi Halil İbrahim Bacacı, Bilal Erdoğan ve Cengiz Holding’in Yönetim Kurulu üyesi Şeref Cengiz hakkında suç duyurusunda bulunduk.

Bu yolsuzluk 100 milyar dolar bedeliyle Elazığ’ı ihya edebilecekken, bu büyük miktardaki para sadece birkaç Parababasına peşkeş çekilmiştir. AKP bir kez daha halkımızın çıkarlarını düşünmemiş, Parababalarının, sermayenin, zenginlerin çıkarlarını düşünmüştür. Er yahut geç AKP’den hesap soracağız!

1 Kasım 2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz