Chavez Yoldaş Devrimci Mücadelemizde Yaşamaya Devam Edecek

13.03.2013
547
A+
A-

Dünya Halklarının en hüzünlü günlerinden bir gündü 05 Mart 2013 tarihi. İnsanlığın bayır aşağıya gittiği bir dönemde, Dünya Halklarının umutlarını yeniden yeşerten Chavez Yoldaş bedence aramızdan ayrıldı çünkü. AB-D Emperyalistlerinin yarattığı Kanser düzenine karşı militan bir mücadele yürüttü Chavez Yoldaş’ımız. Halkların sevgisini kazandı cesaretiyle, yiğitliğiyle, onurlu mücadelesiyle. Ve başardı Yiğit Chavez. AB-D Emperyalistlerinin bütün aşağılık çabalarını boşa çıkardı. Onların Dünya Halklarına yönelik aşağılık planlarını gerçekleştirmesine dur, dedi. AB-D Emperyalistlerinin en korkulu rüyası olan Sosyalizmi halkların gündemine yeniden soktu yoldaşımız. Küllenen umutları yeniden alevlendirdi. Venezüella’da yanan o ateşin sıcaklığı bütün Halklara ulaştı.

Şimdi, O ateşi yeniden külleyeceklerini sanıyorlar AB-D Emperyalistleri ve yerli işbirlikçiler. Ama yanılıyorlar. Chavez Yoldaş’ımız bedence aramızda yok. Ama Venezüella’da milyonlar “Chavez Yaşıyor. Hepimiz Chavez’iz” sloganlarını haykırıyorlar. Chavez Yoldaş’ın Vasiyeti doğrultusunda milyonlar hüznünü yüreklerine gömüyorlar, matem havasında değil festival havasında uğurluyorlar önderlerini ölümsüzlüğe. Söz veriyorlar Chavez Yoldaş’a, mücadelesini yaşatacaklarına, devrimlerinden geri dönülmeyeceğine, ideallerini gerçekleştireceklerine…

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Chavez Yoldaş’ımızı 08 Mart’ta Ankara’da İl Başkanı’mız Sait Kıran Yoldaş tarafından okunan bir basın açıklamasıyla ölümsüzlüğe uğurladık. Haykırdık “Chavez Yoldaş Ölümsüzdür” diye. Hançeremizi yırtarcasına bağırdık, Chavez Yoldaş’ımızın Türkiye eski temsilcisi Büyükelçi Raul Betancourt Yoldaş’ımızın bize öğrettiği “Uh! Ah! Chavez No Se Va!..”, sloganını. Latin Amerikalı yoldaşların tüm dünya Halklarına kazandırdıkları “El Peoplo Unido Jamas Sera Vensido” sloganıyla inlettik alanları.

HKP olarak her zaman yanlarında olduk Chavez Yoldaş’ın ve Venezuela Halkının. Raul Betancourt Seeland Yoldaş’ımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz onlarca Konferansla, basın açıklamalarıyla, eylemlerle destekledik Hugo Chavez’i ve Bolivarcı Devrimi’ni. Elimizden gelen bütün desteği önlerine serdik yoldaşlarımızın. İnsanlığın bayır aşağıya gidişini durduran, Latin Amerika’dan sol rüzgârlar estiren Devrimci Önder olarak bağrımıza bastık Yoldaş’ımızı. Kitaplaştırdık etkinliklerimizi, tarihe kaydetmiş olduk, aynı davaya baş koymaktan kaynağını alan dostluğumuzu.

İşte onun içindir bedence aramızdan ayrıldığını öğrendiğimiz an gözlerimiz yaşlı Türkiye’deki temsilcilerini ziyaretimiz.

İşte onun içindir, Chavez Yoldaş’ın vasiyetine ve mücadelesine uygun olarak sadece bedence kaybı üzerine, alanlarda Chavez Yoldaş’ımızın mücadelesinin süreceğini haykırmamız.

Chavez Yoldaş, AB-D Emperyalistleri ve Yerli İşbirlikçileriyle olan kavgasında güçsüz ama haklı olan milyonları birleştirerek güçlü kıldı. Onları devleştirdi. Ve ardında O’nun mücadelesini yaşatmaya kendini adayacak milyonlar bıraktı.

Chavez Yoldaş sana sözümüz olsun: Bu topraklarda şu an için güçsüz ama haklı olan milyonları devleştirip mücadeleyi zaferle taçlandıracağız. Bu nihai sona kadar olan mücadelemizde sen hep yanımızda olacaksın. Seni unutmayacağız, unutturmayacağız.

 

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz