Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun

17.03.2016
526
A+
A-

Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun

“Çanakkale Zaferi mazlum milletlerin emperyalizme karşı ilk zaferidir.”

Hikmet Kıvılcımlı

Bugün Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıldönümü. Döneminin en büyük, en teknik donanımlı, en güçlü silahlara sahip ve yenilmez armada unvanına sahip, İngiliz Kraliyet Donaması’nın temsil ettiği emperyalistlere karşı mazlum milletlerin ilk zaferidir.

Kutlu olsun!

Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın önderi Mustafa Kemal’in, Anafartalar Komutanı olarak dahiyane, olağanüstü cesaret ve fedakarlık örneğinin ilk belirtilerinin görüldüğü savaştır, Çanakkale.

Türkünden, Kürtüne, Arapından Lazına, Alevisinden, Sunnisine kadar her milletten ve her mezhepten mazlum milletlerin emperyalizme karşı ilk zaferidir, Çanakkale.

Olağanüstü fedakarlık ve kahramanlığın gösterildiği, yokluğa ve yoksulluğa rağmen, 15 yaşlarında, tüfeklerinin boyu kendilerinden uzun gencecik fidanlarımızın da içinde bulunduğu yüz binlerce şehidimizin kanıyla tarihe yazılmış bu destansı zafer unutulabilir mi, unutturulabilir mi?

Hayır!

İşte böyle bir zaferin kazanıldığı ve ardından Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın zaferle taçlandığı bu topraklar yeniden emperyalistler ve yerli satılmışlar cephesi tarafından kan gölüne çevrilmektedir. AB-D Emperyalistler, Yeni Sevr planlarını yaşama geçirmek için her türlü canice yönteme başvurmaktan çekinmiyorlar. Katliam üstüne katliam gerçekleştiriyorlar. Artık 20’şer, 30’ar, 50’şer öldürüyorlar. ABD-AB Emperyalistleri, yerli satılmışlar cephesi, AKP’giller, Ortaçağcı gerici hareketler ve Amerikancı Kürt hareketinin ülkemizi kan gölüne çevirme ve parçalama planları Çanakkale ruhunu barındıran bu topraklarda asla tutmayacaktır.

Irak’ta, Libya’da, Yemen’de, Suriye’de yarattıkları kaos ortamıyla ortalığı kan gölüne çevirdiler. Buralardan her gün çatışma ve katliam haberleri geliyor. Her gün yüzlerce insan öldürülüyor. Ve görünen o ki öldürülecek. Çünkü Partimizin Genel Başkanı Nurullah Ankut’un dediği gibi, sınırların yeniden çizilmesi için daha çok insanın ölmesi, öldürülmesi gerekiyor. İşte Çanakkale Zaferi’ni böyle bir ortamda kutluyoruz.

Uyguladıkları kanlı planlarla halklarımız arasına kin ve nefret tohumu ekmek isteyen bu zalimlere karşı, başta Kürt ve Türk Halkları olmak üzere Çanakkale ruhuyla örgütlenip mücadele edeceğiz.

Nasıl ki, Çanakkale’de, Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’nda bu emperyalist çakalları ve yerli satılmışlar cephesini geldikleri gibi gönderdiysek, İkinci Kurtuluş Savaşı’mızı da zaferle taçlandırıp, bu defa geri gelmemek üzere tarihin çöplüğüne atacağız, bu emperyalist çakalları ve yerli satılmışlar cephesini. İşte o zaman bu topraklar, kardeş topraklar olacak. Kürt ve Türk Halkları, Ortadoğu Halkları eşit, özgür ve birlikte yaşayacaklar. Bu topraklar hiçbir gücün yıkamayacağı bir kardeşler topluluğu olacaktır.

Halkın Kuruluş Partisi olarak tüm halkımızı Çanakkale ruhuyla, AB-D Emperyalizmine karşı, Ortaçağcı gericiliğe karşı, şovenizme karşı Partimiz saflarında örgütlü mücadeleye çağırıyoruz. 17.03.2016

Çanakkale Zaferimiz Kutlu Olsun!

Çanakkale Geçilmez, Örgütlü Birleşik Halk Yenilmez!

HKP

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz