Bir CIA+FETÖ+AKP’giller operasyonu olan “28 Şubat Davası” mağduru Mustafa Kemalci, Laik Cumhuriyet Savunucusu Subaylarla dayanışmak amacıyla Partimiz Avukatları Halkçı Hukukçular dün Silivri Zindanındaydı

01.09.2021
504
A+
A-

İpleri CIA’nın elinde olan FETÖ yargısından zerre kadar farkı olmayan AKP’giller Yargısı, FETÖ Yargısıyla elbirliğiyle başlattığı “28 Şubat davası” adlı gerici saldırıyı nihayetine erdirdi: Müebbet hapis cezası verilen 21 Subaydan 14’ünün cezası kesinleşti.

Partimiz Avukatlarından, HKP Genel Sekreteri, Halkçı Hukukçu Ali Serdar Çıngı ve Av. Fettah Ayhan Erkan, çoğu 80 yaşının üstünde ve çeşitli sağlık şikâyetleri bulunan Silivri Cezaevindeki Mustafa Kemalci Orgeneral İlhan Kılıç, Orgeneral Ahmet Çörekçi, Korgeneral Çetin Soner, Tümgeneral Kenan Deniz, Tuğgeneral İdris Koralp ve Koramiral Aydan Erol’u Partimiz adına ziyaret ederek, kendileriyle tanışmak, dayanışmak istediler.

Geçen Hafta da Av. Tacettin Çolak Yoldaş’ımız İzmir Buca Kırıklar Zindanında Çetin Doğan ile Çevik Bir Paşaları ziyaret etmiş, kendileriyle görüşmüştü.

Bir ABD projesi olan “Yeşil Kuşak” operasyonu sonucu tarikatlar, cemaatler tarlasına dönüştürülen yurdumuzun Ortaçağ karanlığına yuvarlanmasını önlemek, irticai tırmanışın önünü kesmek, Laik Cumhuriyet’i korumak ve bu gerici gidişe göz yuman, çanak tutan resmi görevlilerin tecrit edilmesinin sağlanması amacıyla Anayasanın ve yasaların kendilerine verdiği görev doğrultusunda davranmak, siyasi iktidarı da bu göreve uygun davrandırmaktı, Mustafa Kemalci subayların amaçları.

Kısmen başarılı oldular. Şeriatçı tırmanışın önünü bir nebze de olsa kestiler, bir süreliğine de olsa ötelemiş oldular. Yoksa bu günkü Mustafa Kemal ve Silah Arkadaşlarına, Laikliğe, Bağımsızlığa düşmanlık, “Keşke Yunan Galip Gelseydi”cilik daha o günlerde başlamış ve şimdiye kadar, şimdi olandan çok daha fazla yol alınmış olacaklardı.

İşte Orduyu, Yargıyı, Eğitimi, Bürokrasiyi ele geçiren AKP’giller, bu Mustafa Kemalci, Laik Cumhuriyetçi Subaylardan intikam alıyorlar, 80’li yaşlarına, sağlık şikâyetlerine bakmadan. Cezaevlerinde ölmelerini sağlayarak Ortacağcı örümcek kafalı oy kitlesine ve temsilcisi oldukları Vatan Millet tanımaz Tefeci-Bezirgân Sermaye Sınıfına “Bakın, işte ben de aynı FETÖ gibi, “Menzil”iniz gibi; kısacası hepiniz gibi Yunancıyım, Amerikancıyım, İsrailciyim, Muaviye, Yezid Dincisiyim” mesajını vermiş oluyorlar.

Avukatlarımız bu duygu ve düşüncelerini paylaşmak, her türlü desteğe, dayanışmaya hazır olduklarını iletmek amacıyla gitmişlerdi dün, Silivri Zindanına. Ama nafile, görüşemeden döndüler.

Ahmet Çörekçi, Çetin Soner, Kenan Deniz Paşalar hastaneye götürülmüş. Bu Paşalarla o yüzden görüşülememiştir. İlhan Kılıç, İdris Koralp, Aydan Erol Paşalarla ise görüşmek istemedikleri için görüşülememiştir.

Silivri Zindanları önünde bir açıklama gerçekleştiren HKP Genel Sekreteri Av. Ali Serdar Çıngı şu sözleri dile getirmiştir:

***

Sevgi, saygıdeğer halkımız;

Ülkemizin en Vatansever, en Halksever partisi Halkın Kurtuluş Partisi olarak Silivri Zindanlarının önündeyiz.

28 Şubat Sahte Davalarıyla zindanlara tıkılan, ölüme mahkûm edilen bir anlamda, Paşaları ziyarete geldik. Onlara moral vermeye, dayanışmaya, geçmiş olsun demeye, bugünlerin de geçeceğini iletmeye geldik.

Onlar bu zindanlara Mustafa Kemal gelenekli Birinci Kuvayimilliye’yi, Laik Cumhuriyet’i savundukları için konuldular, bir anlamda ölüme mahkûm edildiler. Onları bu zindanlara dolduranlar Laik Cumhuriyet’e, Mustafa Kemal’e ve Birinci Kuvayimilliye’ye karşıdırlar. Onun için bu paşaları buralara tıkarak intikam almak istemektedirler.

Onlar yaşları 73 ile 89 arasında olan bu yaşlı paşaları ölüme terk ediyorlar. Çünkü Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut’un dediği gibi bunlarda yani FETÖ’cülerde ve AKP’giller’de ahlaki, vicdani, insani değerler oluşmamıştır.

Onlar bir de istiyorlar ki, Laik Cumhuriyet’i, Mustafa Kemal’i, Birinci Kuvayimilliye’yi savunanlar korksunlar, sinsinler, bir daha kendilerine karşı gelemesinler istiyorlar. Onlar “Keşke Yunan Galip Gelseydi” diyenlerdir. İşte bu nedenle paşaları buraya tıktılar.

Paşalarla görüşemedik çünkü kabul etmediler. Biz görevimizi yapmış olduk. Neden kabul etmediklerini bilemiyoruz, saygılar sunuyoruz.

Mazlumlarla görüşmeye devam edeceğiz.

***

Hukukçu Yoldaşlarımız, hepsi CIA organizasyonu olan “Ergenekon”, “Balyoz” vb. gibi “Yargı” kisvesi, sözde “dava” adı altında yürütülen gerici dinci faşist saldırılara maruz kalan Mustafa Kemalci Subaylarımızı, Aydınlarımızı ilk günden beri zindanlarda ziyaret ederek dayanışma/destek düşünce ve duygularını iletmişlerdir, dün olduğu gibi. Bizler görevlerimizi yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Gerisi kendilerine kalmış artık.

1 Eylül 2021

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz