Bilimi envai çeşit gazla soluksuz bırakmak isteyenlerin, kendi “maske”lerini ellerine verecek ve tarihin çöplüğüne göndereceğiz!

20.12.2014
452
A+
A-

 

Eğitim-İş Sendikası, Laik Eğitim ve Emeğe Saygı adı altında başlattığı yürüyüşün son durağı olarak 20.12.2014 tarihinde, bugün, Ankara’ya gelerek, Milli Eğitim bakanlığı önünde yapacağı Basın Açıklamasına Tandoğan’da polis müdahale etti.
Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğretmenler, Kurtuluş Partili Eğitim Emekçileri ve onlara destek veren Kurtuluş Partililer, Yatağan’dan başlattıkları yürüyüşe Soma, Bursa, İnegöl, Eskişehir ve diğer illerden katılanlarla birlikte bu sabah Ankara’ya geldiler. Planları Milli Eğitim Bakanlığı önünde ortaçağ karanlığına götürmek isteyenlere, bilimsel eğitimin önünde oluşturulan her türlü engele karşı çıkmak için Basın Açıklaması gerçekleştirmekti.
Ancak Polis, sabah daha saat 10.30’da, daha Ankara’lı eğitim emekçileri gelmeden, buluşma noktası ve yürüyüş başlangıcı Tandağon’da, hiçbir nefes alacak nokta bırakmadan Ankara dışından gelen yürüyüşçülere ve onlara destek olmak üzere saat 10.00’da alana gelen Kurtuluş Partililere TOMA’lardan sıkılan tazyikli su ve biber gazları ile acımasızca saldırdı.
Can havli ile Tandoğan Orduevine sığınan eylemcileri almak için Orduevine girmeye çalışan polise nizamiyede görevli erler kahramanca bir direniş sergilediler.
Onlarca eğitim emekçisi, Eğitim İş Sendikası genel başkanı Veli Demir, Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Başkanı ve MYK Üyesi Av. Pınar Akbina, Ankara İl Sekreteri Av. Doğan Erkan (daha sonra Emniyet’e götürülmeden bırakılmıştır), Büro-İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Binali Keskin’in de bulunduğu birçok öğrenci yaka paça gözaltına alındı.
Eylemi dağıtmak maksadı ile hareket eden polis güçleri, her zaman bıraktıkları çıkış noktasını bu kez bırakmamışlardı. Bu nedenle amaçları adeta eylemcileri ezmekti.
Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine götürülen gözaltına alınanlardan Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Başkanı ve MYK Üyesi Av. Pınar Akbina’nın üstü, Ankara Barosu Avukat hakları Merkez, TOMAK avukatları, Kurtuluş Partili Hukukçuların tüm itirazlarına, Pınar Akbina’nın tüm direnişine rağmen, Savcılık talimatı denerek zorla yere yatırılmak ve darp edilmek suretiyle aranmış, durumu tutanağa geçirmemek için polis direnmiştir.
Daha bir gün önce, İstanbul Emniyet Müdürlüğünde “-7 denilen yerde, çok soğukta güreş minderi üzerinde yatırıldık”larından ağlayan, insanlığı ortaçağ gericiliğine götürmek için yıllardır kurdukları okullarda beyin yıkayan Feto’cular da, onları “ağlatan” Tayyipgiller de aynı maskeyi kullanıyorlar. Maskenin sahibi ise AB-D Emperyalizmi!
Halkın Kurtuluş Partililer, insanlığın kurtuluşu biliminin ışığında, bilimin aydınlattığı korkusuz yürekleriyle, heryerde gösterdikleri kahraman direnişlerini bugün bir kez daha göstermişlerdir. Laik Eğitim ve Emeğe Saygı Yürüyüşünü düzenleyen eğitim emekçileri ile aynı bedende atan yürekleri, Tayyipgilleri ve onların uşağı oldukları Finans Kapital Sermaye’nin polisleri karşısında sadece tazyikli su gücü ile bir an için geriletilmiş, atılan gazdan gözleri görmediği, solukları tıkandığı halde tekrar tekrar barikatın önüne gelmişlerdir. Ta ki, orantısız güçle derdest edilinceye kadar.
Tayyipgillere de Fetocu iblislere de soluk veren sadece ve sadece “maske”leri! O da düşecek. Az kaldı!

Yaşasın Laik-Bilimsel-Anadilde Eğitim Mücadelemiz!
Şeriat Ortaçağdır!
Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız!
Yaşasın Halkın Kurtuluş Partisi!
Halkın Kurtuluş Partisi Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz