Ankara ve İzmir’de yeni eğitim öğretim yılında, okul masraflarını ve hayat pahalılığını protesto ettik

10.09.2023
41
A+
A-

Merkezi Kadın-Çocuk Komitesi olarak okulların açılmak üzere olduğu şu günlerde halkımızın bütçesini bir deprem gibi sarsan okul masraflarını, zamları, düşük ücretleri ve hayat pahalılığını protesto eden eylemler yapma kararı aldık. İlk olarak Konya’da  gerçekleştirdiğimiz eylemlerimizi bu hafta sonu Ankara ve İzmir illerinde yaptık.

İZMİR

İzmir’deki eylemimizi 9 Eylül Cumartesi günü Karşıyaka Çarşı Girişinde, saat 14.00’te gerçekleştirdik. Eylem alanına pankartımızı açarak, coşkuyla attığımız sloganlarımızla Karşıyaka ilçe binamızdan kortej oluşturarak yürüyüşle geldik. Burada partimiz adına basın açıklamamızı üniversite öğrencisi genç yoldaşımız Buse Kayan yaptı.

Buse yoldaşımızın konuşmasından sonra HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak Yoldaş’ımız da İzmir halkına seslenerek, AKP’giller’in halkımızı maaşlara zam yaptık diyerek kandırdığını, asgari ücrete, memura ve emeklilere yapılan zamların hayat pahalılığı karşısında bir öneminin kalmadığını belirtti. Ülke gündemindeki konulara da kısaca değinen Tacettin Çolak yoldaşımızın konuşmasının ardından eylemimiz atılan sloganlarla sona erdi.

ANKARA

Ankara’da Kurtuluş Partililer olarak 10 Eylül pazar günü, Kızılay/Karanfil Sokak’ta saat 14.00’te eylemimizi gerçekleştirdik. Pankartımız, dövizlerimiz ve sloganlarımız eşliğinde basın açıklamamızı gerçekleştirdik. Basın açıklamamızı Merkezi Kadın Çocuk Komitesi üyesi Meliha Kuşçu Yoldaş’ımız yaptı.

Eylemlerimizde Merkezi Kadın Komitemizin hazırladığı basın metni okundu. Eylem alanlarında  “AKP, İşsizlik Pahalılık Zam Zulüm Demektir”, “Gün Gelecek Devran Dönecek AKP Halka Hesap Verecek”, “Zam Zam Ucuzluk Ne Zaman”, “Ders Zili Değil Dert Zili Çalıyor”, “Eğitim Asgari Ücrete Sığmıyor”, “Eğitim Haktır, Satılamaz”, “ Parasız, Laik, Bilimsel Eğitim” “Demokratik, Laik, Parasız Eğitim”, “Parasız Eğitim Parasız Sağlık” sloganları coşkuyla atıldı.

10.09.2023

Merkezi Kadın Çocuk Komitesi

Eylemlerde okunan basın metninin tamamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

Ders değil, yine dert zili çalıyor!

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz