Alman Emperyalizmi, Türkiye’den Elini-Kulağını çek!

05.09.2014
516
A+
A-

Ülkemize kulağını uzatan Emperyalist Almanya’yı, Türkiye’nin dinlenmesine sesini çıkartmayan-çıkartamayan Tayyipgiller’i Almanya Büyükelçiliği önünde protesto ettik.

Ankara İl Başkanı Av. Sait KIRAN tarafından okunan basın açıklaması sırasında “Almanya Elini Ülkemizden Çek”, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, sloganlarımızı haykırdık. Okunan basın açıklaması aşağıdadır:

Bilindiği gibi son günlerde yazılı-görsel tüm medyada ve internet ortamında Almanya’nın Türkiye’yi dinlediği haberleri yer almakta, konuyla ilgili resmi ağızlar açıklamalar yapmaktadır.

Almanya’nın Türkiye’yi dinlemesi olayı her ne kadar basında son günlerde yer alsa da, bu hukuksuzluk son günlerin olayı değildir:

“Türkiye’yi Almanya 1976’dan beri gayriresmi 2009’dan itibaren Alman Bakanlar Kurulu kararıyla dinliyor.” (Yalçın Bayer, Hürriyet Gazetesi, 29.08.2014, s. 24)

Böylesine aleni olan bir hukuksuzluğu, uluslararası suçu, Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri de bildiği halde üzerine gitmiyor, engellemeye çalışmıyor. Başta Tayyip ve Gül gelmek üzere dönemin tüm bakanlar kurulu, Fidan’nın başında olduğu MİT, muhalefet partileri de sessiz kalarak bu suça ortak oluyor, vatana ihanet suçu işliyorlar.

Örneğin BUNDESNACHRİCHTENDİENST (BND)=Federal Almanya İstihbarat Servisi (Gehlen) teşkilatının Ankara’daki örgütü sözde Ortadoğu’yu dinlemek için yıllar önce Türkiye ile anlaşarak kuruluyor ve burada 30’un üzerinde uzman çalışıyor. TC yetkilileri bu dinlemelerin sadece Ortadoğu’yla sınırlı kalıp kalmadığını, Türkiye’yi de dinleyip dinlemediklerini bilmiyor mu?

Bizce Türkiye’nin de dinlendiğini bal gibi biliyorlar. Öyleyse buna nasıl müsaade ediyorlar. Sorular çoğaltılabilir…

“BND’nin Ankara merkezine gidip devamlı bilgi veren Türk bilim adamları ve uzmanlar var. Türkiye bunların kimler olduğunu tespit edebildi mi?” (Yalçın Bayer, Hürriyet Gazetesi, 29.08.2014, s. 24)

Hadi düne kadar bilmiyorlardı diyelim… (Ki SÖZKONUSU OLAN VATANSA, bu kadar umursamazlık da suçtur.) Başta Der Spiegel, Frankfurter Allgemeine Gazeteleri gelmek üzere yerli-yabancı medyada Alman yetkililerinin bu suçu işlediklerini (yani Türkiye’yi dinlediklerini) açıkça itiraf ettiklerine ilişkin sayısız haber çıktı. O zaman niye harekete geçilmedi?

Konuya ilişkin çıkan haberlere birkaç örnek verirsek:

“Almanya istihbarat servisinin Türkiye’yi dinlediği”ne ilişkin iddiaları doğrulayan Alman hükümet çevreleri, hükümetin 2009 görev profilinde, Türkiye’nin resmi hedef olarak yer aldığını belirtti. “Türkiye’de olup bitenler Almanya’nın güvenliğini ilgilendirdiği için dinleme makul bir faaliyettir” açıklaması yaptı.

“Alman Der Spiegel Dergisi’nin ortaya attığı “Almanya istihbarat servisi BND’nin Türkiye’yi de dinlediğine” ilişkin iddialar doğru çıktı. Frankfurter Allgemeine Gazetesi’ne (FAZ) konuşan Alman hükümet çevreleri, Alman hükümetinin 2009’da hazırladığı güncel görev profilinde, Türkiye’nin resmi hedef olarak yer aldığını doğruladı. Frankfurter Allgemeine’nin haberine göre; Türkiye’nin ABD, Fransa ya da İngiltere ile kıyaslanamayacağını belirten hükümet çevreleri, Türkiye’de olup bitenlerin Almanya’nın güvenliğini yakından ilgilendirdiğini belirterek, dinlemeyi “makul bir faaliyet” olarak görüyor.” (İnternet Haber Türk, 29.08.2014)

“Almanya hükümeti, Türkiye’yi dinlediklerini kabul etti. Hükümet yetkilileri istihbarat servisinin dinlemesine gerekçe olarak “Türk hükümeti siyasi hedeflerine Almanya’daki Türk dernekleri üzerinden ulaşmak istiyordu. Bu açıdan bakınca Türkiye’yi diğer NATO ülkelerinden ayrı tutmak gerekiyor” dedi

“Alman hükümeti, Almanya Dış İstihbarat Servisi’nin (BND) Türkiye’yi 2009’dan bu yana dinlemesini kabul edip, savunurken, dinlemeye gerekçe olarak da, Türk hükümetinin siyasi hedeflerine Almanya’daki Türk dernek ve sivil toplum kuruluşları aracılığıyla gerçekleştirmek istemesini gösterdi. Frankfurter Allgemeine Gazetesi’ne konuşan hükümet yetkilileri, Almanya Türkiye’yi dinlemiş olmakla Başbakan Merkel tarafından daha önce dile getirilen, “dostlar arasında gizli dinleme kabul edilemez” sözünün çiğnenmediğini iddia etti.

 

“Türkiye İngiltere değil

“Almanya Hükümetinin dinleme skandalıyla ilgili açıklamasında, “Türkiye bir ABD değil. Avrupa Birliği üyesi bir İngiltere veya Fransa da değil. Türkiye’de yaşanan bir gelişme, Almanya iç güvenliğini de yakından ilgilendiriyor.

“PKK yanında aşırı sol örgütler, uyuşturucu ve insan kaçakçılığı nedeniyle Türkiye’nin durumu farklı” denildi.Almanya Başbakanı Angela Merkel’in partisi CDU’nun Federal Meclis Grup Başkanvekili Andreas Schockenhoff, Almanya’da 1993 yılından bu yana yasaklanmış ve terör listesinde olan bir PKK olduğunu ve ülkede 3 milyon Türk yaşadığını belirterek, Alman istihbaratının Türkiye’nin telefon konuşmalarını dinlemesini savundu.” (İnternet Sabah-18.08.2014)

“Türk Alman Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen, Alman istihbaratının Türkiye’yi dinleme skandalıyla ilgili çarpıcı iddialarda bulundu:

“Almanya’nın elinde iki koz var. Bir İsviçre bankalarına para kaçıran Türk büyükleri, ikincisi Türkiye’deki belirli telefon görüşmeleri.

“Türk Alman Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen, Almanya’nın Türkiye’yi dinlediği skandalla ilgili BUGÜN TV’ye çarpıcı iddialarda bulundu. Şen şunları söyledi:

“Almanya’nın Türkiye’yi dinlemesi ile ilgili hükümetin gösterdiği tepkiyi çok düşük düzeyde buluyorum. Halbuki Merkel, bundan 6 ay evvel Amerikalılar kendisini dinlediği için bütün Alman kamuoyunu ayaklandırmıştı. Şimdi aynısını bize yapıyor.

“Fakat Almanya’nın dinlemesi olayında ‘özürü kabahatinden büyük’ diyebileceğimiz bir yön var. Almanya diyor ki ABD, Fransa, İngiltere müttefikimiz ve ciddi dost ülkelerdir. Bunların dışında dinleme özgürlüğümüz vardır. Demek ki Türkiye Almanya ile hiçbir zaman dost ilişkiler içerisine girmemiş.

“Bugün ortaya çıkıyor ki dinlemeler resmen 2009 yılından itibaren Almanya Bakanlar Kurulu kararı ile başlamış. Gayr-ı resmi olarak Başbakan Helmut Schmidt iken 1976’dan beri yapılıyor.”

“3 BİN KİŞİYİ DİNLEDİLER

“Bazı Türk devlet adamlarının İsviçre’deki banka hesaplarına ait bilgilerin de Almanların elinde olduğunu iddia eden Prof. Dr. Şen, şöyle devam etti: “Dinlemelere baktığınız zaman Türkiye’de bugüne kadar 3 bin kişiyi dinledikleri görülüyor. Bunların içinde milletvekililleri fazla yok. Hükümet yetkilileri ve bazı muhalefet liderleri var. Fakat yoğun olarak bürokratları, gazetecileri ve iş dünyasını dinlemişler. Ve Türkiye’nin bunun üzerine gitmemesinin asıl nedeni de bu dinlemelerde bizi direkt ilgilendiren konuların olması. Onun için Türkiye bunlar ortaya çıkmasın diye üzerine gitmiyor.” (İnternet Aktif Haber-31.08)

Peki, bu haberler üzerine niye harekete geçilmedi?

“Biz dost ülkeleri dinlemeyiz, Amerika bizim dostumuz” diyerek Türkiye’nin dost olmadığı için dinlendiğini dolaylı olarak ifade eden MERKEL’e: “DUR bakalım MERKEL Hanım!” denmedi?

Bu işler Tayyip’in kendi meczup tabanını etkilemek için Almanyalarda yaptığı göstermelik efelenmelere benzemez öyle. Vatana karşı suç işleyenler an geçirmeksizin gereken cezaya çarptırılarak Vatan savunulur. Aksi takdirde lagaluga yapılarak suça ortak olunur ancak.

Nitekim olunuyor da. Suça nasıl ortak olunduğunu gene basından izleyelim:

“Bu arada Almanların Türkiye’yi dinlemesiyle ilgili iki skandal açıklama İçişleri Bakanı Efkan Ala ile AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay’dan gelmişti.

“Efkan Ala, “Almanya’nın Türkiye’yi dinlemesinin normal olduğunu” söylemiş, Yasin Aktay da dinlemeleri kabul edip “Ne yapalım Almanya’ya savaş mı açalım” diyerek Türkiye’nin içinde bulunduğu acizliği itiraf etmişti.” (İnternet Aktif Haber, 29.08.2014)

Elbette biz, ölü gözünden yaş umacak saflıkta değiliz. Alman Emperyalizminden, diğer AB Emperyalistlerinden ve Başhaydut ABD Emperyalizminden Uluslararası Hukuk çerçevesinde olsun hesap soracak bir iktidar ancak Yurtsever, Halkçı, Demokratik bir iktidar olabilir. Venezuela gibi, Küba gibi, Bolivya gibi… Tayyipgiller’in kumaşı bu emperyalistlerinkinden bile daha kalitesiz olduğundan, konuyu kapatma ve biat gösterme dışında davranış göstermeleri beklenemezdi elbet.

Ülkemizi böylesine küçük düşürücü, onur kırıcı bir tablo içine düşüren başta Alman Emperyalizmi olmak üzere, diğer emperyalistlerden ve ülkemizin gururunun ayaklar altına alınmasına göz yuman yerli işbirlikçilerden hesap sorulacak. Gün gelecek Demokratik Halk İktidarı kurulacak, Türkiye ve Dünya Halklarının düşmanlarına gerçek Uluslararası Proletarya Adaleti işletilecek!

Kimsenin bundan şüphesi olmasın! 04.09.2014

Halkın Kurtuluş Partisi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz