AKP’giller’in ve vurguncu Parababalarının TCDD’deki rüşvet ağını yargıya taşıdık

07.09.2022
232
A+
A-

AKP’giller’in çıkar amaçlı organize bir cürüm örgütü olduğu gerçeği neredeyse her gün yaşanan geriz patlamalarıyla tekrar tekrar ortaya çıkıyor. Gazeteci Barış Terkoğlu, AKP’giller’in TCDD’deki rüşvet ve vurgun ağını belgeleyen bir habere imza attı. Bunun üzerine harekete geçen Partimiz Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TCDD Genel Müdürü Ufuk Yalçın, Kolin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Naci Koloğlu, Siemens CEO’su Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Gelis ve yapılacak soruşturmada ortaya çıkacak kişiler hakkında rüşvet, görevi kötüye kullanma ve nüfuz ticareti yaptıkları gerekçeleriyle suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Sait Kıran şunları dile getirdi:

***

Saygıdeğer Halkımız;

Bildiğiniz gibi AKP’giller’in karıştığı yolsuzluklar bitip tükenmiyor. Son suç duyurusu konusu yaptığımız olay, 28 Ağustos 2022 tarihli Cumhuriyet Gazetesi’nde Barış Terkoğlu imzasıyla çıktı, “Yüksek Hızlı Rüşvetin Belgeleri” başlığı altında.

Buna göre TCDD’den yüksek hızlı tren ihalesi alan Siemens Firması 60 milyon avroluk ihale karşılığında 10 milyon avroyu, rüşvet olarak dağıtılmak üzere Kolin İnşaata veriyor. Bir ihbar üzerine gündeme gelen soruşturma sonucunda belirlenen rapora göre, bu 10 milyon avro Kolin İnşaat eliyle şu şekilde dağıtılmış;

%30 Türk Devlet Görevlilerine, %20 Kolin’e, %20 TCDD Yetkililerine, %20  Siemens ile Kolin’i buluşturan aracılara, % 10 ise Siemens Türkiye’nin Yöneticilerine. Bu açıkça rüşvettir, görevi kötüye kullanmaktır, nüfuz ticaretidir. Bütün halkımızın çıkarlarını korumak için, bütün yolsuzluklara, hukuksuzluklara karşı mücadele eden Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu konuda da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TCDD Genel Müdürü Ufuk Yalçın, Kolin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Naci Koloğlu, Siemens CEO’su Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Gelis ve yapılacak soruşturmada ortaya çıkacak kişiler hakkında rüşvet, görevi kötüye kullanma ve nüfuz ticareti yaptıkları gerekçeleriyle suç duyurusunda bulunduk.

Hep söylüyoruz, maalesef AKP’giller’in hukuk bürosuna dönüştürülmüş bu yargıdan olumlu bir sonuç çıkacağını düşünmüyoruz. Fakat hem halkımıza karşı görevimizi yerine getirmek, hem Tarihe not düşmek anlamında bu suç duyurusunda bulunuyoruz.

Ve inanıyoruz ki gün gelecek, devran dönecek bu haksızlıklar, hukuksuzlukların tamamı emri sadece yasalardan ve bağımsız vicdanlarından alan bağımsız savcılar ve yargıçlar tarafından gerekli soruşturmalara ve kovuşturmalara uğratılacak ve bu bütün suçlarda olduğu gibi, bu suçta da bütün suçlular hak ettikleri cezayı er geç alacaklar.

Halkın Kurtuluş Partisi bunun mücadelesini vermeye devam edecek.

7 Eylül 2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz