AKP’giller’in, Adnan Oktar’ın müridi Abdülkerim Murat Atik’e Bakan Müşaviri olarak Makam Odası tahsis etmesini ve Devletten maaş bağlamasını yargıya taşıdık

07.01.2022
425
A+
A-

AKP’giller ne alâmetifarikası varsa, sapık Adnan Oktar’ın müridi Abdülkerim Murat Atik’ten vazgeçemiyor. AKP’giller’in Reisi bir gece kararnamesiyle TCDD’nin başına Genel Müdür olarak atadı, tam bir hukuksuzluk yaparak. Ama bu kadar aleni bir hukuksuzluğu kamuoyuna yediremeyeceklerini anlayınca 10 gün sonra istifa ettirdiler. Ama kafalarına koymuşlar AKP’giller. Adnan Oktar’ın dergâhında müritleşmiş, AKP’giller’e meyletmiş, biat etmiş, yandaş olmuş bir Parababasına illa devlette bir kadro verecekler, makam odası tahsis edecekler, maaşa bağlayacaklar. Ceplerine giren çıkan yok. Nasılsa bütün bu ulufe dağıtmaların kaynağı da Halkın vergileri. Hazinede Yağma Hasan’ın Böreği. Dağıt babam dağıt.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Abdülkerim Murat Atik’in TCDD’nin başına Genel Müdür olarak atanmasını yargıya taşıdıysak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na Bakan Müşaviri olarak atanmasını da yargıya taşıdık. Halkın Paralarının yandaşlara dağıtılmasını, hak etmeyen insanların hak etmedikleri makama getirilmelerini bizim midemiz kaldırmıyor. AKP’giller’in kendi hukuk bürolarına dönüştürdüğü Yargıdan bir şey çıkmayacağını bile bile bu suçları kayıt altına aldırıyor, Tarihe not düşüyor, AKP’giller’in suç dosyalarını arşivliyoruz. Bu arşive yeni bir suç dosyası daha ekledik ve Adnan Oktarcı Murat Atik’in Bakan Müşaviri olarak atanmasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk.

Suç duyurumuz sonrası partimizi MYK Üyesi Adnan Okur Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

Saygıdeğer Halkımız;

AKP’giller Abdülkerim Murat Atik’ten vazgeçemiyor.

Kim bu “Bulunmaz Hint Kumaşı” Murat Atik?

AKP’gillerin Reisinin TCDD’nin başına Genel Müdür olarak atadığı,

Adnan Oktarcılar ve kedicikleri diye bilinen silahlı terör örgütüyle iltisakının açığa çıkmasıyla ve Partimizin bunu yargıya taşımasıyla, Genel Müdürlükten istifa etmek durumunda kalan,

Yılan yuvası Ortaçağcı tarikatların tezgâhından geçmiş,

AKP’giller’in yandaşlığından prim yapmış bir Parababası.

İşte böyle birini AKP’giller, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına Bakan Müşaviri olarak atadılar, makam odası tahsis ettiler, maaş bağladılar.

Hakkındaki iddiaların hiçbiri çürütülememiş,

Fuhuş ve cürüm çetesi sapık örgütle bağını koparttığına, pişmanlık gösterdiğine dair bir emaresi Kamuoyuna yansımamış,

Terör Örgütü ile organik bağı olduğuna dair raporları Emniyet Müdürlüğü’nün ve MASAK’ın arşivine girmiş Murat Atik’in, Bakan Müşaviri olarak atanmasını yargıya taşıdık. Murat Atik ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu hakkında suç duyurusunda bulunduk.

Saygıdeğer Cefakâr Halkımız;

Pırıl pırıl aydın gençlerimiz işsizlik cehennemine atılırken,

Parlak beyinlerimiz Avrupa’ya, Amerika’ya beyin göçüyle heba olurlarken,

KPSS’de dereceye girip AKP’ye yandaş olmadığı için mülakatta elenen öğretmenlerimizin acıları, feryatları yürekleri dağlarken,

Liyakatsiz Murat Atik’in Bakan Müşaviri yapılması kabul edilemez.

Bu ülkenin en Vatansever, en Halksever Partisi Halkın Kurtuluş Partisi olarak, böylesine bir hukuksuzluğu, kanunsuzluğu, haksızlığı kabul edemezdik, etmedik, etmeyeceğiz. AKP’giller’in bütün yolsuzluk, hukuksuzluk, kanunsuzluk, hırsızlık, vatan satıcılığı suçlarını kayıt altına aldırmaya, tarihe not düşmeye devam edeceğiz. Bu bizim omuzlarımıza yüklenmiş bir görevdir. Hiç çekinmeden, korkmadan, bıkmadan, yılmadan görevimizi ve Halkımıza karşı sorumluğumuzu yerine getirmeye devam edeceğiz.

05 Ocak 2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz