AKP’giller Yargısı, Cesur Gazeteci Murat Ağırel’i susturmak istiyor!

30.01.2023
245
A+
A-

Gazeteci Murat Ağırel, gazeteci olmanın verdiği sorumlulukla mesleğini en iyi şekilde icra etmekte ve özellikle son günlerde yaptığı cesur haberlerle AKP’giller’in sağlık sektöründe yaptığı yolsuzluk, vurgun ve haksızlıkları teşhir etmektedir. En son AKP eski Milletvekili Şükrü Ayalan’la ilgili olarak ilaç ithalatında usulsüzlük yaptığı, silah kullandığı ve zorla senet imzalattırdığının SGK Yurtdışı Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Fatih Çırakoğlu’nun istifa mektubunda belirtildiğini haber yapmış, bu haberler üzerine Halkın Kurtuluş Partisi tarafından tüm sorumlular hakkında suç duyurusu yapılmıştır.

Ancak Şükrü Ayalan, İstanbul 1. Aile Mahkemesine başvurarak “6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun” kapsamında, Gazeteci Murat Ağırel’in bu konu hakkında 2 ay boyunca konuşmaması, yazmaması ve Ağırel’in kendisiyle iletişime geçmesine de yasak getirilmesini talep etmiştir.

Aynı gün karar veren Mahkeme, “Şükrü Ayalan vekilinin beyanına göre aleyhine tedbir talep edilen Murat Ağırel’in, müvekkili hakkında asılsız iddia ve ithamlarını gazeteci kimliğini kullanarak tekrarlama ihtimali yüksek olduğundan, bu itibarla 6284 Sayılı Kanunun 5/1-a-f maddesinde düzenlenen tedbirlerin talepte bulunan lehine uygulanmasının olaya, usule ve yasanın amacına uygun olacağına karar ver”miştir.

Bu olay AKP’giller’in Yargıyı nasıl hukuk bürolarına dönüştürdüğünün çok açık bir kanıtıdır. Sayın Ağırel’in haberlerinde ortaya çıkarttığı; halkımızı sahte ilaçlarla zehirleyen, kamuyu milyarlarca dolar zarara uğratan, halkın parasını kişisel çıkarlarına kurban eden yetkililer yargılanmazken, bu konuları gündeme taşıyan bir gazetecinin bu şekilde susturulmaya çalışılması Yargımızın geldiği içler acısı durumu bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Ayrıca bu kararın 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında, Aile Mahkemesi tarafından verilmesi olayın diğer trajikomik yönüdür. Nitekim bu kanunun çıkartılmasındaki temel amaç, ülkemizde had safhaya gelen kadına yönelik şiddetin ve aile içi şiddetin önlenmesidir. Ancak AKP’giller’in hukuk bürosuna dönüşen mahkemeler Aile Hukuku ile hiç ilgisi olmamasına rağmen, kadına yönelik şiddet olayında alınamayan koruma tedbiri kararını bir gazeteciyi susturmak için anında vermiştir.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Cesur Gazeteci Murat Ağırel’e yapılan bu hukuksuzluğun karşısında olduğumuzu ve her türlü desteğe hazır olduğumuzu bildiririz.

30 Ocak 2023

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz