AKP’giller, Reisleri ve Savcılar; Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Efe Ankut’u yargılayacağız derken bir kez daha O’nun tarafından yargılandılar!

13.03.2023
192
A+
A-

 Bilindiği gibi Genel Başkan’ımızın her sözüne, her yazısına AKP’giller tarafından davalar açılıyor. Ve tavşanın suyunun suyu misali her dava bir başka davayı doğuruyor.

Hatırlanacağı gibi Genel Başkan’ımız hakkında Kurtuluş Yolu Gazetesi’nin 160’ıncı sayısında yayımlanan “1500 yıllık İslam Tarihinin Ümmete en fazla kötülük edeni…” başlıklı yazısından dolayı yeni bir dava daha açılmış ve bu davanın 15 Kasım 2022 tarihinde görülen ikinci duruşmasının çıkışında Genel Başkan’ımız her zaman yaptığı gibi bir basın açıklaması yapmıştı.

İşte bu basın açıklamasından dolayı Genel Başkan’ımız hakkında bir soruşturma daha açıldı. Yani davalar-soruşturmalar silsilesine bir halka daha eklendi.

Suç isnadı yine TCK 299 ihlali.

Bu sefer de Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyetine çağrıldı Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut.

Yukarıda sözünü ettiğimiz 15 Kasım 2022 tarihli basın açıklamasında kullandığı “Amerika devşirmesi Kaçak Saraylı ve tüm avanesi buraya gelecek, emri vicdanından ve yasalardan alan, bağımsız savcılar/yargıçlar tarafından, şimdiki mevcut yasalara göre işledikleri binbir suçtan yargılanacak, çelik bilezikle tanışacaklar” şeklindeki sözleri de güya hakaretin delili oldu.

Genel Başkan’ımız bugün yargılanan değil, yargılayan taraf oldu.

AKP’giller yargılamasına “Ne dedi Tayyip deprem felaketinin üçüncü gününde yanına iki de asker alarak? ‘Deprem bölgesine asker gönderilmedi, Kızılay yoktu diyenler çok net söylüyorum namussuzdur, şerefsizdir!’ İşte hakaret budur”, sözleriyle başlayan Genel Başkan’ımız devamında; ortada meşru bir cumhurbaşkanı olmadığını, çünkü Tayyip’in Anayasaya madde 101’e göre yüksekokul diploması olmadığını, ortaya çıkardığı iki diplomanın da sahteliğinin ispatlandığını, bu nedenle resmi evrakta sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık suçlarını işlediğini, attığı tüm imzaların, atadığı tüm bakanların/görevlilerin, yandaşlarına verilen ihalelerin yok hükmünde olduğu bir kez daha tekrarladı.

Genel Başkan’ımız sözlerinin devamında Abdurrahim Karslı’nın evinde Amerika ve İngiltere ajanlarının da katılımıyla düzenlenen toplantıda alınan kararlar uyarınca yeni bir yapılanma için Tayyip’in önüne üç görev konulduğunu, Tayyip’in BOP çerçevesinde verilen görevleri yapacağını, İsrail’in korunmasında ABD’li efendilerine yardımcı olacağını, yeni, içi boşaltılmış bir İslam için çalışacağını, tüm bunların mükâfatı olarak da emperyalistler tarafından iktidara getirilip önüne çıkacak engellerin (Ergenekon, Balyoz vb. gibi davalarla) kaldırılacağını, böylece iktidarda kalmasının sağlanacağını dile getirdi. Genel Başkan’ımız, Tele 1’de A. Karslı’yla yapılan röportajda Karslı’nın bu anlatımlarını, söz konusu toplantıda bulunan Abdurrahman Dilipak ile Ali Bulaç’ın da doğruladığını belirterek, AKP’giller’in Amerikan devşirmesi olduklarını bir kez daha kanıtladı, bu çıkar amaçlı organize suç örgütünü bir kez daha teşhir ve mahkum etti.

Son olarak da sözde muhalefetin bile “Külliye”, “Beştepe” diyerek akladığı Kaçak Saray’ın Yargı kararıyla kaçak olduğunun tescillendiğini, AOÇ’ye bir çivi bile çakılamayacak şeklinde koruma altına alındığını, ama Yargı kararını dinlemeyen Tayyip’in, elçilik binası dikmesi için ABD’ye de yer verdiğini dile getirdi.

Tayyip’in ve avanesinin, Ege’de, bazıları Büyükada’nın birkaç misli büyüklüğündeki 20 adamızı ve iki Kayalığımızı Yunanistan’a peşkeş çektiğini, Yunanistan’ın bu adalara belediyeler, askeri üsler kurup toplarını Türkiye’ye çevirdiğini, Türkiye’den görülecek şekilde Yunan Bayrakları ve yanında da Bizans Bayrakları astıklarını anlattı Genel Başkan’ımız. Devamında bu şekilde Türkiye Cumhuriyeti’ni ilk toprak kaybına uğratarak işledikleri Vatana İhanet suçu dahil, tüm yolsuzluklarından, kamu malı hırsızlıklarından ve dahi binbir suçtan er geç yargılanacakları şeklindeki sözleriyle konuşmasını/yargılamasını noktaladı Genel Başkan’ımız.

Genel Başkan’ımızın vekilleri olan Parti Avukatlarımız; AİHM’nin Şorli kararıyla TCK 299’un artık mülga edilmesi gerektiğini, ayrıca Tayyip’in Anayasaya madde 101’e göre geçerli bir 4 yıllık yüksekokul diploması olmadığı için Cumhurbaşkanı olamayacağı, dolayısıyla böyle bir suç isnadında bulunulamayacağını; TCK 299’un ihlali gerekçesiyle 200 binin üzerinde soruşturma, 10 binlerce kovuşturma ve binlerce cezalar ile Türkiye’nin dünya rekoru kırdığını eklediler.

Genel Başkan’ımızın sözleriyle bir kez daha tekrarlayalım:

“Biz Yargılanamayız! Bizi yıldıramazsınız! Ancak biz yargılarız!”

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

13 Mart 2023

HKP Genel Merkezi

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz