Akbelen Ormanları için mücadele eden İkizköy halkıyla dayanışma içindeyiz

16.07.2023
147
A+
A-

Muğla’da termik santrale kömür temin etmek için Akbelen Ormanlarının kesilmesine karşı İkizköylülerin başlattığı direnişin ikinci yıldönümünde, 16 Temmuz Pazar günü köylülerin daveti üzerine parti olarak katılım sağladık. Bizim dışımızda birçok çevre örgütü ve siyasi partilerin de katıldığı eylem İkizköy’den yapılan bir yürüyüşle başladı.

Köylüler ve çevre örgütlerinin konuşmalar yaptığı eylemde Partimiz adına Volkan Arıkan Yoldaş’ımız da bir konuşma yaptı. Yoldaşımızın yaptığı konuşma bazılarının hoşuna gitmezken yapılan değerlendirmeler köylüler tarafından alkışlarla desteklendi. Yoldaşımız konuşmasında bu ve benzeri çevre katliamının arkasında yerli-yabancı Parababalarının aşırı kâr hırsı olduğunu ve bunun sonucu dünyada iklim değişikliği yaşandığını vurguladı. Başta ABD-AB Emperyalistleri olmak üzere çevre ve doğa katliamına sebep olanlara karşı sadece ekolojik mücadele verilmesinin yeterli olmayacağını belirtti. Bunun siyasi arka planını da görmemiz gerektiğine vurgu yaptı.

Bu eylemde bir kez daha gördük ki söylemlerimizden sadece solcu geçinenler rahatsız oluyor, köylüler değil. Kendini sol olarak tanımlayanlara AB-ABD Emperyalizmi kelimeleri çok ağır geliyor ki bu bizim ne kadar doğru yolda olduğumuzun da bir göstergesidir.

Daha güzel bir dünya için, yaşadığımız dünyayı bitki örtüsüyle, hayvanlarla, insanlarla kısacası tüm canlı varlıklarla bir bütünlük içinde ele almak zorundayız. Partimizin farkı bir kez daha bu olayda da kendini göstermiştir.

Farklı olan yalnız biziz. Gerçekleri netlikle ortaya koyan yalnız biziz. Şan olsun HKP’lilere.

16 Temmuz 2023

HKP İzmir İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz