Abdullah Cömert ölümsüzdür! Biz bitti demeden bu dava bitmez!

20.11.2015
500
A+
A-

Abdullah Cömert ölümsüzdür! Biz bitti demeden bu dava bitmez!

HKP, Gezi Şehitlerimizin katillerinin peşini bırakmıyor

Gezi İsyanı’mız sırasında alçakça katledilen Abdullah Cömert’in davasının 12. duruşması bugün Balıkesir Adliyesinde görüldü. Maalesef bu davayı 1300 km. uzağa kaçıranların amaçları gerçekleşmektedir. Davanın duruşmalarına katılım gözle görülür biçimde azalmaktadır.

Ailenin (ne yazık ki dosyada yeni bir gelişme olmamasından dolayı onca yolu katederek) katılmayacağını duyurmasına rağmen bu davayı ve tüm Gezi Şehitlerinin davasını takip etmeyi bir görev bilen Halkın Kurtuluş Partisi aynı şekilde bu duruşmayı da takip etti.

Aynı zamanda Balıkesir DİSK/Emekli-Sen Şube Başkanı Bekir Ceylan da Adliye önünde hazır bulundu.

Sabah erkenden Adliye önüne yürüyüş kortejiyle gelen Kurtuluş Partililer her zamanki gibi polis bariyerleriyle karşılaştılar ama pankartlarını, dövizlerini açarak “Abdullah Cömert Ölümsüzdür”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Katiller Halka Hesap Verecek”, “Gezi Şehitleri Ölümsüzdür” sloganlarını haykırdılar. Ve duruşma bitene kadar da sloganları haykırmaya devam ettiler.

Duruşma çıkışı avukatlar, Adliye önünde yaptıkları açıklamada; Mahkemenin yargılama usulü ve esaslarına aykırı davrandığını, hukusuzluk yaptığını söylediler. Bu yargılamada adalet duygusunun zedelendiğini belirterek, bu adaletin bir gün kendilerine de lazım olacağını belirttiler.

Açıklama atılan sloganlarla son buldu.

Duruşma 15 Ocak 2016 tarihine ertelendi.

Kurtuluş Partililer Abdullah Cömert ve tüm Gezi Şehitlerimizin davalarını kararlılıkla takip edeceklerini belirterek bir kez daha sloganlarını haykırdılar. 20.11.2005

Balıkesir’den

Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz